Podstawowe informacje na temat projektowania typowych instalacji elektrycznych w domach i mieszkaniach.

W każdym chyba obiekcie przemysłowym czy domu znajduje się elektryczna instalacja. W sumie dla większości z nas jest to tak naturalne, że się nie zwraca zupełnie uwagi na to, chyba że w pewnym momencie zabraknie prądu i trzeba będzie świecić świeczkami. Dobrze zaprojektowana instalacja powinna być bezpieczna i funkcjonalna, nawet przy jakiś nieprzewidzianych kłopotach ze zwarciami albo przepięciami. Przepisy bardzo precyzyjnie określają tu wszystkie zasady, jakimi trzeba się kierować przy jej projektowaniu, a ze względów bezpieczeństwa nie należy ich łamać. Przewody elektryczne cały czas są przecież pod dość wysokim napięciem, które może być nawet powodem, z tego też powodu nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek zaniedbania w tej kwestii. Poza tym pozorne oszczędności w formie za cienkich przewodów mogą spowodować ich zbytnie nagrzanie, a w skrajnych przypadkach nawet pożar. Najlepszą opcją będzie zatrudnienie do tego doświadczonego, który wykona wszystko w taki sposób, żeby spełnić oczekiwania inwestora i jednocześnie zachować wszystkie wymagane zasady.

Continue reading “Podstawowe informacje na temat projektowania typowych instalacji elektrycznych w domach i mieszkaniach.” »

Warystory czuwają nad właściwym napięciem w odbiornikach

Najczęściej nie myślimy o zbyt wysokim napięciu
Korzystamy z różnego rodzaju sprzętów i przeważnie nawet nie namyślamy się nad tym, w jaki sposób będą reagować one na nazbyt znaczne napięcie, jeżeli takie do nich będzie dopływać.

Continue reading “Warystory czuwają nad właściwym napięciem w odbiornikach” »

Przy urządzeniach włączonych do prądu przydatny okazuje się być ochronnik przeciwprzepięciowy

Jak ochronić sprzęty w razie trzaśnięcia pioruna?

Gdy posiadamy jakieś sprzęty podpięte do prądu, a jeszcze potrzebują one jedynie prąd stały, to musimy wykonać wszystko, aby najmniejsze zmiany na sieci elektrycznej nie powodowały ich przepalenia. Dlatego należy wiedzieć, konieczne jest urządzenie, które wszystko poprowadzi do ziemi i powoduje odłączenie tego zasilania, tak żebyśmy nie musieli się martwić tego typu kwestiami.

Continue reading “Przy urządzeniach włączonych do prądu przydatny okazuje się być ochronnik przeciwprzepięciowy” »

Parę uwag jeśli chodzi o techniczną obsługę wydarzeń scenicznych. Co jest w zakresie tego typu usług?

Będąc na dużym koncercie zapewne nie zastanawiamy się jak to wszystko zostało zorganizowane. Ile wysiłku wymagały przygotowania i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Raczej skupiamy się na czerpaniu przyjemności z obcowania z muzyką. Natomiast warto znajdując się na tak dużej imprezie i narzekając na niektóre rzeczy mieć świadomość na czym taka praca polega. Jak wygląda organizacja takich imprez tym bardziej jeśli chodzi o kwestię techniczną?

Continue reading “Parę uwag jeśli chodzi o techniczną obsługę wydarzeń scenicznych. Co jest w zakresie tego typu usług?” »