Co powinien wiedzieć startujący dopiero przedsiębiorca? Niby niewiele, lecz jednakowoż niektóre informacje są niezbędne

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najczęściej obowiązująca forma prowadzenia działalności. Jest bardzo dużo plusów takiego sposobu jej zarządzania. Możemy do tego zaliczyć prostotę założenia, niższe składki ZUS przez pierwsze dwa lata od startu, jeśli jest to pierwsza nasza firma, możliwość bezproblemowego podejmowania decyzji.
Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza musi mieć rachunek bankowy.

Continue reading “Co powinien wiedzieć startujący dopiero przedsiębiorca? Niby niewiele, lecz jednakowoż niektóre informacje są niezbędne” »

Dlaczego warto przeglądać przetargi komornicze?

Żadna osoba nie lubi spotkań z komornikami, ale w pewnych sytuacjach takie spotkania są nieuchronne. Komornik zazwyczaj pojawia się wtedy, gdy wplątujemy się w kłopot z pieniędzmi lub zaniechamy płatności, jakie powinniśmy zrealizować i bywa to formą kary za nasze akcje. kiedy już dochodzi do zajęcia komorniczego, możemy spłacić nasz dług lub zgodzić się na zajmowanie własnych przedmiotów.

Continue reading “Dlaczego warto przeglądać przetargi komornicze?” »

Nowoczesne rozwiązania dla biznesu

Forfaiting i faktoring. Podobne funkcje, inni adresaci. Co oznaczają te określenia?

Faktoring to pojęcie jeszcze nie tak dobrze znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez przedsiębiorców.To forma finansowania i zapewnienie płynności finansowej. Po pierwsze, oferuje przedsiębiorstwom środki niezbędne do ich funkcjonowania.

Continue reading “Nowoczesne rozwiązania dla biznesu” »

Czy warto wypróbować programu do windykacji?

Ostatnimi czasy w branży windykacyjnej otworzyło się wiele przedsiębiorców mających w swojej ofercie ściąganie długów drogą elektroniczną. Wystarczy zarejestrować się na takiego rodzaju platformie windykacyjnej, żeby zostać jej usługobiorcą i czerpać z tego korzyści. Portale takiego rodzaju mogą wysyłać wierzycielom o stanie długu i w ten sposób przypominać im o koniecznej zapłacie.

Continue reading “Czy warto wypróbować programu do windykacji?” »

Rachunkowość świadczeń pracowniczych – o co w niej chodzi i co się z nią wiąże, czyli kilka istotnych informacji

Każdy z nas słyszał kiedyś pojęcia rachunkowość, jednak nie wszyscy wiedzą, co dokładnie się z nim wiąże. Wydaje się to skomplikowane i zawiłe, jednak wcale taka nie jest. Można zobaczyć to na przykładzie rachunkowości świadczeń pracowniczych.

Continue reading “Rachunkowość świadczeń pracowniczych – o co w niej chodzi i co się z nią wiąże, czyli kilka istotnych informacji” »