Nalepki reklamowe – dobry sposób na propagowanie firmy

Od lat widzimy wszędzie, gdzie się da, naklejki. Ten wybitnie trywialny wyrób pozwolił na użycie bardzo pięknych zdobień, dekoracji, reklam – dosłownie wszędzie.

Autor: Grupa Reklamowa Niedzielski
Jednym z istotnych zastosowań nalepek, chociaż raczej prościej określić je samoprzylepnymi arkuszami, są wszelkiego rodzaju nalepki na witryny sklepowe. Tego rodzaju naklejki na szybę, które pozwalają bez trudu komponować wystawę i podkreślić jej wystrój, a dodatkowo w razie konieczności mogą być łatwo zdjęte, są stosowane dość chętnie w pasażach handlowych, gdzie spore sklepy z ubraniami z tygodnia na tydzień przekształcają swoje witryny. Zmieniana jest witryna, która sama w sobie bywa czasami dziełem sztuki, więc należy także coś zrobić z szybami, które – dobrze by było – powinny tworzyć całość z przekazem witryny: paletą barw, ustawieniem manekinów, no i oczywiście chodzi także o przekaz wiadomości: reklamowe naklejki na szybę dość często mówią w wielkim skrócie o tym, na ile znaczna jest promocja w takim sklepie, kiedy tylko nadchodzi sezonowa wyprzedaż.

Nomar Tarnów
Źródło: Nomar.com.pl

Drugim znakomitym, kreatywnym zastosowaniem nalepek reklamowych dużego formatu jest użycie ich na pojazdach komunikacji miejskiej. Od dawna, gdy tylko komunikacja miejska licznych miejscowości umożliwiła wykupienie karoserii jej pojazdów jako przestrzeń reklamową, nalepki były już w użyciu, bo wielokrotne przemalowywanie tych pojazdów to duży kłopot i koszt.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy artykuł (https://www.mobilnybarista.pl/poznan-pokazy-warsztaty-baristyczne.html) – tam wyszukasz wiele ciekawych artykułów i postów. Nie zwlekaj tylko loguj się!

Dlatego zaczęto wykorzystywać samoprzylepne folie, jakie doskonale trzymają się tak karoserii, jak i szyb. Osobom w tramwajach to nie sprawia problemu, a przechodniom, którzy widzą tak oklejony pojazd z zewnątrz wpada w oko, szczególnie, jak kompozycja użytych nalepek współgra w jakiś sposób z postaciami osób siedzących wewnątrz. Genialnym zagraniem jest naklejenie sylwetki ciała modela lub modelki tak, by osoba siedząca na fotelu w pojeździe mimowolnie dołączyła do niej własną głowę. Ludzie widzący coś takiego z zewnątrz na pewno zapamiętają taki widok na długo, a o to chodzi w reklamie.

Oczywiście naklejki na szybę są stosowane również w zwykłych samochodach, szczególnie firmowych – każdy właściciel firmy próbuje rzucać w oczy, dlaczego więc własnych aut nie przekształcić na ruchome powierzchnie reklamowe? Wydawać by się mogło, że użycie takich nalepek jest znane od lat, a niektórzy wciąż wpadają na nowatorskie pomysły.