Najważniejsze rodzaje oraz odmiany drzwi wewnętrznych, ich zastosowanie w domach oraz mieszkaniach

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia domów oraz mieszkań są drzwi. Można je podzielić na dwie podstawowe grupy, to znaczy zewnętrzne oraz wewnętrzne. Do chronienia wnętrza domu przed atmosferycznymi czynnikami, takimi jak śniegi, wiatry i deszcze, a także przed niepowołanymi osobami będą służyć drzwi zewnętrzne.

kliknij obrazek
Autor: Peter Chovanec
Źródło: http://www.flickr.com
Ich rodzajów oraz odmian jest całkiem sporo, właściciele domów wybierać mogą wśród drzwi – (szeroka oferta) – zrobionych z drewna różnych gatunków, często złączonego ze szkłem, a oprócz tego pomalowanej lub pokrytej okleiną blachy. Drzwi zewnętrzne przeważnie masywniejsze i grusze, właśnie z powodu ich przeznaczenia. Jeśli mają posiadać dobre przeciwłamaniowe właściwości, to powinny mieć porządne zamki oraz wzmocnienia. Niezbędna jest grubsza blacha uniemożliwiająca przecięcie, bolce antywłamaniowe i porządne zawiasy. Powinno się także użyć zamków z atestem, które stanowić będą przeszkodę dla włamywaczy. No i rzecz jasna bez względu na swoje właściwości drzwi raczej powinny być ładne, bo przecież są one wizytówką każdego domu. Za to wewnątrz domów i mieszkań montowane są dużo bardziej delikatne drzwi wewnętrzne (zobacz przykłady). Występują one w kilku odmianach uzależnionych od zastosowania. Najczęściej spotykane są tradycyjne, typowe drzwi rozwieralne, montowane w futrynie.

drzwi
Autor: Remix
Źródło: Remix
Są one bardzo praktyczne, dostępne w wielu wzorach i odmianach, lecz mają jedną główną wadę. Do otwierania ich potrzeba trochę wolnej przestrzeni, więc nie za każdym razem sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Tam z kolei znacznie lepiej poradzą sobie drzwi w wersji składanej. Dzięki użyciu odpowiedniego mechanizmu składają się one jak parawan, przez co nie zajmują dużo miejsca, a równocześnie otwieranie jest bardzo ułatwione. Jeśli ktoś ma taką okazję, to świetnym pomysłem będą też drzwi przesuwne, sprawdzają się one zwłaszcza tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne drzwi.

Pamiętaj, że podobne artykuły, są bliżej niż myślisz. Kliknij tu, a pokażą Ci się rekomendowane informacje (https://www.saleweselne.com/elk-1/) oraz wówczas dowiesz się większą ilość detali na opisywany temat.

Podwieszane są one na specjalnych prowadnicach,dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca podczas otwierania, będą jedynie potrzebować kilku centymetrów obok ściany aby się je dało przesunąć.