Najważniejsze kwestie związane z rozwodem

Rozwód to nadzwyczaj kłopotliwa sytuacja życiowa, która może powodować multum sprzecznych uczuć – gniew, smutek, żal bądź też stres. Jest to zapewne jedna z trudniejszych decyzji życiowych, jakie wolno podjąć, jednakże niekiedy rozwód okazuje się dobrym rozwiązaniem. Kiedy w małżeństwie nadszedł zupełny rozpad więzi w wymiarze umysłowym, majątkowym i fizycznym oraz nie ma nadziei na odnowienie tych więzi, wtedy powinno zastanowić się nad rozwodem. Każdorazowe kłótnie, nieporozumienia, niedostatek zaufania do współmałżonka czy kłopoty skarbowe prowadzą do jeszcze większych kłopotów w małżeństwie, a na tym cierpią nie tylko sami współmałżonkowie, ale również dzieci.

rozwód
Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc począć postępowanie rozwodowe, powinniśmy z początku wnieść wniosek o rozwody, co wiąże się z wydatkiem w wysokości blisko 600 złotych. Jeżeli nie wiemy, jakim sposobem napisać taki wniosek oraz gdzie go złożyć, powinniśmy zwrócić się o pomoc do obeznanej kancelarii prawnej, jaka zajmuje się taki sprawami; doczytaj Magdalena Grześkowiak. Odpowiedni adwokat (zobacz adwokat we Wrocławiu) dopomoże nam przygotowywać wniosek, i także będzie służył pomocą w czasie kompletnej rozprawy rozwodowej. Samodzielne załatwianie spraw związanych z rozwodem zdoła być dla nas istotnie ogromnie trudne i kłopotliwe, wobec tego warto posiadać kompetentne wsparcie. Sąd zdoła wydać trzy typy wyroku – w jakim winna jest jedna strona, w którym winni są oboje małżonkowie bądź bez orzekania winy. Sąd nie zdoła stwierdzić rozwodu jeżeli wiązałoby się to ze stratą małoletnich dzieci, jeśli pozew tworzy małżonek winny rozkładu pożycia czy jeśli jest to sprzeczne z przepisami współżycia społecznego.

sąd
Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
W poniektórych sytuacjach sąd może jednakże orzec o separacji. Niekiedy wydaje się to dobrym wyjściem, bowiem mnóstwo małżeństw będących w separacji umiało się później porozumieć oraz dogadać. Zanim więc zdecydujemy się na bezwarunkowe zakończenie małżeństwa, to znaczy rozwód, zastanówmy się nad separacją.

Czy szukasz na stronie komornik sądowy pszczyna czegoś bardzo zajmującego? Zapraszamy w takim razie do nowego tekstu. Musisz tylko wejść w poniższy link.

Może okazać się, że uratuje ona nasze małżeństwo.