Przede wszystkim ważne jest BHP dla pracownika

Nieistotne, w jakiej placówce jesteśmy bezpieczeństwo pracownika musi być najważniejsze dla pracodawcy. Warto przyznać, że w tej kwestii jesteśmy zgodni – bezpieczeństwo człowieka jest najważniejsze. Ale mają to na uwadze zwłaszcza Ci szefowie, którzy mają pod swoją kuratela osoby pracujące fizycznie.

Zapomina się bardzo często, że równie istotne jest bezpieczeństwo pracowników biurowych i innych osób, które choć nie pracują fizycznie, ale również powinno dbać się o nich. Tu można, by rzec ważniejsza jest higiena pracy. Często pracodawcy zapominają o wielu ważnych sprawach. A BHP to normy, które jasno określają prawa i obowiązki wszystkich pracowników i każdego pracodawcy.
szkolenie pracowników
Autor: HonoluluDistrict
Źródło: http://www.flickr.com

Tak, więc konieczne są, dzięki którym wszyscy otrzymują informacje, jak powinni wykonywać swoją prace i co może być od nich wymagane. Nie chodzi tu o typowo służbowe sprawy związane z umową. Chodzi tu raczej o warunki, w jakich dana osoba ma przebywać i zlecane zadania wynikające z umowy wykonywać. Trzeba jednak, będąc zatrudnionym wiedzieć, że np. przy pewnej temperaturze, gdy nie ma klimatyzacji można pracować mniej godzin, zasad jest sporo, warto je znać i powiedzieć o nich pracodawcy, kiedy ten o nich zapomina. Nie dajmy się oszukiwać i pamiętajmy że mamy nie tylko obowiązki, ale i prawa. Zdrowie mamy tylko jedno, pamiętajmy o tym.

Gdy chcemy, by pewne normy były stosowane musimy sprawować nadzórNasz kraj ciągle musiał borykać się z różnymi historycznymi sytuacjami. Mijające ćwierćwiecze, to czas, kiedy wszystko zaczęło się zmieniać. Niestety jest w nasz jeszcze odrobina PRL-owskiego ducha, który mówi, że prawo to jedno, a życie to drugie.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie wciągający, to zobacz także na pomocne notatki, które posiadają absorbujące informacje – na pewno Cię wciągną kompletnie!

Jednak żeby takie odstępstwa od normy zdarzały się jak najrzadziej jest coś takiego jak. Dzięki nadzorowi BHP można dowiedzieć się, jak przepisy BHP są przestrzegane w różnych miejscach. To niezmiernie ważne, bo często pracownicy nie chcąc stracić swoich posad nie zgłaszają nagminnego łamania zasad BHP przez ludzi, którzy mają firmy. Przepisy BHP nakładają obowiązki na osoby zatrudniające pracowników, zdarza się, że lokal nie spełnia wymaganych standardów, lub ilość przepracowanych godzin przez część pracowników jest za duża. Wszystko to kontrolowane jest przez nadzór BHP i lepiej żeby wszystko w naszym przedsiębiorstwie było w porządku, bo w innym wypadku może dojść do dużych kosztów i czasem likwidacji firmy.