Nowoczesne techniki zdobienia różnych przedmiotów, jak dokładnie używa się hydgrografiki

Od jakiegoś czasu w wielu lakierniach pojawiła się pochodząca z Japonii technologia nowoczesnej wizualizacji, zwana też hydrografiką. Początkowo wykorzystywana była jedynie przez największe firmy z branż AGD, RTV i motoryzacyjnej, dla zwykłych klientów dostępna się stała dopiero od niedawna i od razu zdobyła bardzo duże uznanie wśród wielu klientów. Generalnie hydrografia to proces nanoszenia różnych wzorów i motywów na skomplikowane kształty.

Woda
Autor: William Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Cały proces wykonuje się w specjalnej kadzi, do której wlewa się wodę w odpowiedniej temperaturze, najlepsza jej wysokość wynosi pomiędzy 25 a 30 stopni.

Tutaj znajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (https://hyzynski.pl/oferta/palisady/).

Niektóre modele wanien posiadają wbudowany układ grzałek który służy do stałego utrzymywania odpowiednich warunków pracy. Ważnym elementem jest również odpowiedni filtr służący do czyszczenia używanej wody po wcześniejszej pracy, dzięki niemu da się wykonywać elementy jeden po drugim, czyszcząc tylko wodę pomiędzy pojedynczymi cyklami.

Nowoczesne technologie ozdabiania różnych przedmiotów, jak dokładnie wykorzystuje się hydrografikę.Sam proces nakładania będzie polegał na tym, że do wanny zanurza się część na której będzie nanoszony wzór. Później na wodzie wykłada się (OsAuto) odpowiednio przygotowaną folię, przy wyciąganiu części z wody motyw znajdujący się na folii przykleja się do powierzchni elementu. Samo jego przygotowanie polega na tym, że jeżeli jest to goły metal to będzie trzeba nanieść warstwę podkładu, przy częściach już pomalowanych trzeba je jedynie zmatowić i wyczyścić. Przykłady produktów z hydrografiką na .

Po naniesieniu folii następnym etatem będzie dokładne mycie elementu i usunięcie niepotrzebnej folii. Na sam koniec należy wszystko dobrze pozabezpieczać, w przeciwnym razie szybko mogłaby się zetrzeć. Przeważnie stosuje się w tym celu jeszcze jedną warstwę z wytrzymałego lakieru bezbarwnego, przez co całość uzyskuje bardzo dużą wytrzymałość i trwałość. Technologia ta w praktyce nie będzie miała żadnego ograniczenia jeśli chodzi o wzory, na folii da się wykonać każdy motyw i nałożyć go następnie na zdobiony element .