Najnowsze oblicze technologii HD

Pasjonaci rejestrowania wyczynowych faktów sportowych doczekali się sprzętu dedykowanego specjalnie dla nich. Kamery cyfrowe GoPro z serii Hero3 spełniają najwyższe kryterium użyteczności, a dzięki zaawansowanej technologii zadziwiają fantastyczną jakością filmów i zdjęć w rozmaitych rozdzielczościach i w jakości sporo przewyższającej dotychczasowy standard FullHD. Kamera GoPro Hero3 jest godziwą spadkobierczynią modelu Hero2. Została wyposażona w obiektyw złożony z 6 komponentów, w tym w soczewkę asferyczną, która w zestawieniu z możliwością jakiegokolwiek ustawienia pola widzenia kamery zapewnia właścicielowi nagrywanie filmów z rozmaitych perspektyw i pod nietypowym kątem.

GoPro Hero3 pomimo mnogości nowoczesnych funkcji jest mniejsza, lżejsza i efektywniejsza od poprzedniczki. W ofercie producenta dostępna jest w trzech wariantach: White, Silver i Black Edition. Każda z nich ma wmontowany nowoczesny sensor CMOS, którego rozdzielczość to odpowiednio: 5Mpix, 11Mpix lub 12Mpix. Poza tym, sprzęt daje możliwość filmowania w jakości FullHD. Najlepiej wyposażona z wersji – seria Black Edition urzeka funkcją nagrywania filmów o rozdzielczości 4K – produkt rejestruje dwa razy więcej detali niż w obecnie wykorzystywanym standardzie FullHD – oraz efektem SlowMotion (nagrywanie w zwolnionym tempie) przy niższych rozdzielczościach.

kamera sportowa GoPro
Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com

Kamery GoPro Hero3 mogą się też pochwalić trwałą i wodoodporną obudową, która pozwala na filmowanie i wykonywanie zdjęć nawet do 60 m. pod wodą. Każda z nich ma ułożone dostępne przyciski, które zadowolą miłośników sportów zimowych, bo będą mogli je obsługiwać nawet w grubych rękawiczkach. Poza tym, sportowe kamery GoPro są zbudowane tak, by do maksimum obniżać szumy wiatru orazzapewnić operatorowi niezrównaną jakość dźwięku.

Czym oprócz tego odróżnia się seria Hero3 na tle poprzednich kamer GoPro? Z ciekawszych nowych rozwiązań należy wspomnieć o funkcji WiFi, która umożliwia bezprzewodowe transferowanie filmów czy zdjęć i może być sterowana przez smartfony oraz tablety, posiadające system iOS lub Android. Poza tym, kamery mają slot na karty microSDHC/XC, dzięki czemu obsługują karty o łącznej pojemności do 64GB. Zintegrowane z kamerą wyjście micro HDMI umożliwia odtwarzanie zdjęć i filmów na telewizorach bez pomocy komputera.

Koncern zadbał również o największy na rynku asortyment dodatków do mocowania sprzętu na rozmaitych powierzchniach. W ofercie odnajdziemy, m.in.: uchwyt na kask wentylowany, zaczep na kask pełny, uchwyt na głowę, mocowanie na klatkę piersiową i przyssawki do szyb, wytrzymałe nawet przy prędkości 240km/h! Dodatkowo, dostępne są też: wyświetlacz bądź wypornościowa tylna ścianka, która ułatwia zlokalizowanie kamery, jeśli ta, np. odczepi się od deski surfingowej (co i tak jest bardzo mało prawdopodobne), ponieważ będzie unosiła się na wodzie.

jvc gc-xa2 adixxion
Źródło: Kamerynakask.pl

Kamery GoPro Hero (sprawdź tutaj: ) to najlepszy sprzęt dla doświadczonych konsumentów. Najdroższa z omawianych – GoPro Hero Black Edition już została mianowana prawdziwym triumfatorem w zestawieniu z kamerami podobnej klasy i cieszy się ogromną popularnością u odbiorców. I nic w tym niecodziennego, bo ma do dyspozycji naprawdę dużo przydatnych funkcji. Dzięki niej możliwe jest nie tylko nagrywanie w jakości 4K, lecz rejestrowanie obrazów i filmów z prędkością 30 kl. na sek. Kamery Hero3 to całkiem nowe oblicze filmowania i następny krok w kierunku realizowania potrzeb fotografujących.