Najbardziej istotne to posiadać specjalizacje, dzięki której będziemy bardziej konkurencyjni dla pracodawców

W dzisiejszym świecie najważniejsze są wartości czysto konkretne, coś co namacalnie jesteśmy w stanie przedstawić w każdym momencie. Liczą się zdolności konkretne, prawdziwa specjalizacja, jaka pozwoli nam szybko odnaleźć zatrudnienie.

translator
Autor: rep.louiseslaughter
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie, gdzie za wiele ludzi ukończyło studia wyższe, a zbyt mała jest ilość jest prawdziwych rzemieślników najważniejsze są prawdziwe zdolności, jakie otwierają przed nami możliwości, może nie podboju świata, ale choćby godnego życia.

Z pewnością zgodzą się mający taką specjalność i teraz spełniają się w swoim fachu. Dobry przykład, to tłumacz języków obcych, skończył studia i prędko wiedział, iż pragnie specjalizować się w tego rodzaju dziedzinie jak tłumaczenia pisemne – porównaj: warszawa biuro tłumaczeń. Często tego typu osoby na fali właściwej passy są zdecydowane na bardziej zaawansowane rozwiązania, jak tłumaczenia symultaniczne. Jednocześnie, potwierdzą taką tezę także tego typu osoby, co odnalazły swoją pasję po wieloletnich poszukiwaniach. Co prawda, nie odnaleźli jej na studiach, więc wybrali niedobry kierunek, nie znaleźli jej po skończeniu studiów, więc byli skazani na wizyty w pośredniaku, odnaleźli je dopiero wraz z zawodowym dojrzewaniem. Przez przypadek. Aktualnie tak zarabiają na życie. Przykładowo jeden z nich jest stolarzem, drugi renowatorem mebli. Ponadto, stolarz poszperał w rodzinnym archiwum i natknął się na zdjęcie (szczegółowe informacje) swojego pradziadka, który właśnie był… stolarzem.

konferencja
Autor: ActuaLitté
Źródło: http://www.flickr.com
Z tak postawioną tezą zgodzą się, chociaż ze zrezygnowaniem, ci, co pokończyli studia i mają naprawdę szeroką wiedzę ogólną, lecz poza tym nic nie umieją. Znają świetnie historie, znają zagadnienia filozofii, wykute mają różnorodne regułki, ale na rynku pracy są zbędni, bo nie pasują do stworzonego systemu. Są źli na wszystkich, na państwo, że nie gwarantuje im godnego startu, na uczelnie wyższe, że uczyła ich niepotrzebnych rzeczy, na rodziców, że nie pokierowali nimi lepiej. Na wszystkich, jednakowoż nie ma co.

Jedno jest oczywiste, mianowicie następne pokolenia będą ostrożniej wybierać własną ścieżkę zawodową.

Równie ekscytujące artykuły znajdziesz w podobnym serwisie. Jeżeli chcesz je zgłębić – zobacz pod linkiem kancelaria, który jest tu.

Przynajmniej |tak to powinno wyglądać. W mediach stale się o tym mówi, a przyszli studenci, czyli najbardziej zainteresowani, poszukują w sieci potrzebnych informacji. Od tego jest zależna ich przyszłość.