Monitoring dostępu to całodobowe bezpieczeństwo twojego przedsiębiorstwa

W dzisiejszym świecie, ciągły rozwój cywilizacyjny wymusza stosowanie w dzień powszedni coraz bardziej złożonych rozwiązań technicznych. Wyłoniło się zjawisko zwiększonej podatności na przypadkowe, niebezpieczeństwa. Dzisiaj zapewnienie bezpieczeństwa to priorytet każdej firmy.

Inteligentne czytniki i karty zbliżeniowe, coraz powszechniej używane do stosowania w budynkach handlowych – punktach usługowych a także budynkach rządowych, bankach i wielu innych budynkach, zapewniają że kontrola dostępu jest efektywniejsza. Coraz chętniej przedsiębiorstwa zgłaszają zapotrzebowanie na niezawodny, działający bez przerwy system zabezpieczeń, który zapewni im ustawiczność działalności gospodarczej.

Kontrola dostępu

Chcą by systemy zabezpieczające sterowane alarmami i kontrolą dostępu, zapewniały wysoki stopień ochrony przez przez cały dzień, przez całą dobę, przez cały rok. Współczesne układy monitorowania dostępu, występują w różnorodnych postaciach. Mogą to być mechanizmy autonomiczne, rozwiązania sieciowe. Mogą to być także ogólne instalacje (SP – klimatyzacja wrocław) połączone z innymi systemami, takimi jak alarmy, monitoring czy zestawy przeciwpożarowe. Czytniki kart zakładane przy drzwiach z zamkami magnetycznymi, umożliwiają przesłanie informacji do systemu kadrowego. Kontrola (wypatrz promocje) dostępu spełnia funkcję zarządzania dostępem do budynku.

Może Cię też zainteresować:

Ma się rozumieć, że profesjonalna kontrola dostępu, uniemożliwia dostęp do określonych pomieszczeń znajdujących się na obszarze danego zakładu pracy a potrzebujących dodatkowego zabezpieczenia np. serwerownie. Kontrola dostępu, to możliwość podejmowania decyzji kto, gdzie i kiedy może wejść do budynku. Monitoring dostępu, ma podstawowe znaczenie dla ochrony obiektu, zatrudnionych tam ludzi oraz znajdujących się wewnątrz przedsiębiorstwa informacji i mienia.

System kontroli dostępu, jest skarbnicą danych niezbędnych do właściwego funkcjonowania całej instytucji. Umożliwia łatwiejszą organizację pracy, podnosi bezpieczeństwo budynku i jego użytkowników – pracowników, gości, interesantów. Do tych elementów można dodać układ kontroli czasu pracy i w efekcie uzyskujemy dane gdzie kto przebywał oraz jak długo – odnośnik.