Monitoring dostępu to całodobowe bezpieczeństwo twojego przedsiębiorstwa

W dzisiejszym świecie, ciągły rozwój cywilizacyjny wymusza stosowanie w dzień powszedni coraz bardziej złożonych rozwiązań technicznych. Wyłoniło się zjawisko zwiększonej podatności na przypadkowe, niebezpieczeństwa. Dzisiaj zapewnienie bezpieczeństwa to priorytet każdej firmy.

Inteligentne czytniki i karty zbliżeniowe, coraz powszechniej używane do stosowania w budynkach handlowych – punktach usługowych a także budynkach rządowych, bankach i wielu innych budynkach, zapewniają że kontrola – tutaj – dostępu jest efektywniejsza. Coraz chętniej przedsiębiorstwa zgłaszają zapotrzebowanie na niezawodny, działający bez przerwy system zabezpieczeń, który zapewni im ustawiczność działalności gospodarczej.

Kontrola dostępu

Chcą by systemy zabezpieczające sterowane alarmami i kontrolą dostępu, zapewniały wysoki stopień ochrony przez przez cały dzień, przez całą dobę, przez cały rok. Współczesne układy monitorowania dostępu, występują w różnorodnych postaciach. Mogą to być mechanizmy autonomiczne, rozwiązania sieciowe. Mogą to być także ogólne instalacje połączone z innymi systemami, takimi jak alarmy, monitoring czy zestawy przeciwpożarowe. Czytniki kart zakładane przy drzwiach z zamkami magnetycznymi, umożliwiają przesłanie informacji do systemu kadrowego. Kontrola (wypatrz promocje) dostępu spełnia funkcję zarządzania dostępem do budynku.

Może Cię też zainteresować:

Ma się rozumieć, że profesjonalna kontrola dostępu, uniemożliwia dostęp do określonych pomieszczeń znajdujących się na obszarze danego zakładu pracy a potrzebujących dodatkowego zabezpieczenia np. serwerownie. Kontrola dostępu, to możliwość podejmowania decyzji kto, gdzie i kiedy może wejść do budynku. Monitoring dostępu, ma podstawowe znaczenie dla ochrony obiektu, zatrudnionych tam ludzi oraz znajdujących się wewnątrz przedsiębiorstwa informacji i mienia.

System kontroli dostępu, jest skarbnicą danych niezbędnych do właściwego funkcjonowania całej instytucji. Umożliwia łatwiejszą organizację pracy, podnosi bezpieczeństwo budynku i jego użytkowników – pracowników, gości, interesantów. Do tych elementów można dodać układ kontroli czasu pracy i w efekcie uzyskujemy dane gdzie kto przebywał oraz jak długo – odnośnik.