Miejsce pracy osób zatrudnionych w firmie

Wszystkie osoby, które mają firmy doskonale wiedzą, że niezmiernie ważne jest stanowisko pracy. Wiadomo, że biuro i firma to jedno. Tak, więc jeżeli nie zajmujemy się sprzedażą wysyłkową, to rzeczywiście powinniśmy ogarnąć wystrój firmowego biura. Klienci zazwyczaj zwracają uwagę na wiele szczegółów, jeżeli nie zadbamy o czystą podłogę i sekretarka będzie miała obgryzione paznokcie, to prawie na 99,9% klient nigdy więcej nie skorzysta z usług naszej firmy.

pomieszczenie biurowe
Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc zadbajmy o to, żeby klient nie był przerażony po wejściu do biura naszej firmy. Istotne jest też, to by pracownicy, mieli wszystkie konieczne do pracy rzeczy pod ręką. Nieważne, jaką działalność prowadzimy, pracownicy (polecamy promocję na system kadrowo-płacowy r2płatnik) potrzebują odpowiednich warunków. Miejsce pracy powinno być wyposażone. Jeśli np. mamy firmę wysyłkową powinniśmy mieć odpowiednią ilość opakowań do wysyłki, nie może zabraknąć folii, nożyczek, długopisów, czy naklejek do adresów. Wszystko musi być właściwie zorganizowane (to może okazać się pomocne: ).

Siedziba spółek

Stworzenie odpowiedniej przestrzeni biurowej w obecnych czasach nie wydaje się niczym trudnym. Jednak w rzeczywistości jest to duże wyzwanie. Jeśli wynajęliśmy całe piętro w jakimś wieżowcu dla naszej działalności, to nie jest to zbyt trudne do ogarnięcia. Jednak, jeśli wynajmujemy jedno duże pomieszczenie to można mieć mały kłopot. W takim wypadku dobrze jest wydzielić trzy strefy, by biuro i firma nie było mieszanką poplątania z pomieszaniem a stało się sensowną całością. Powinniśmy wyznaczyć część do przyjmowania klientów, miejsce na biurko szefa oraz część gdzie wszyscy będą mogli oddać się pracy. Część gdzie wszyscy działają powinniśmy oddzielić ścianką, podobnie jak miejsce na gabinet szefa. Jeśli przestrzeń nie jest bardzo duża i nie jest to biznes związany jedynie z dzwonieniem do klienta, to powinniśmy postawić na jeden wielki stół, gdzie każdy znajdzie miejsce do pracy dla siebie.

Powinniśmy w takiej przestrzeni pamiętać o tym, by niezbędny asortyment był pod ręką (taki jak tu: sprawdź to). Warto, gdy przenosimy naszą firmę do innego lokalu wziąć pod uwagę zaproszenie kogoś znającego się na aranżacji wnętrz, która pomoże nam byśmy właściwie ogarnęli przestrzeń nowego biura naszej firmy.

Jeśli zafascynował Cię niniejszy tekst, to odwiedź www kontrakt managerski a tam czekają na Ciebie materiały warte uwagi. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony.

Dobrze o tym pomyśleć, żeby mieć biuro, które będzie przyciągało do naszej firmy ludzi.