Memento mori

Na pewno myśleliście kiedyś nad tym, co staje się po zgonie. Odpowiedzieć próbują różne systemy religijne, jednak zazwyczaj jest tak, że każdy posiada własne imaginacje w tym temacie. Można zaś powiedzieć, jaki ślad zostanie po nas na świecie. Niezwykle rozsądną rzeczą jest samodzielne wykupienie sobie miejsca na pochówek oraz kupno ładnego nagrobka. To najlepszy krok dla tych, którzy lękają się, że członkowie rodziny po śmierci nie podołają wyzwaniu. To także świetny rok dla estetów, którzy myślą już o tym, jak ma wyglądać ich miejsce pochówku.

nagrobek granitowy
Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Najładniejsze są nagrobki – (zobacz: nagrobki podwójne) granitowe. O ile posiadasz sporo środków, możesz wynająć artystę w tej dziedzinie, który wykuje dla ciebie niepowtarzalny grobowiec. Koncepcji na wygląd nagrobku można poszukiwać w wielu przybytkach. Najlepszym sposobem na odszukanie inspiracji jest wycieczka na któryś z zabytkowych miejsc spoczynku. Wielu ludzi twierdzi, że najpiękniejszym cmentarzem na kontynencie jest Père Lachaise, znajdujący się w stolicy Francji. Pomniki granitowe, które można tam zobaczyć, są dziełami sztuki.

cmentarz
Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com

Warto również pochylić się nad wyborem nekropolii. Z pewnością będziesz chciał wybrać miejsce, z którym czujesz jakąś więź. Wiele osób chce mieć grób w rejonach często odwiedzanych. Kluczowym motywatorem jest także pragnienie bycia pochowanym wraz z najbliższą osobą. Groby małżeńskie są fantastycznym świadectwem mocnej więzi, która nie kończy się nawet po odejściu do zaświatów. Jeżeli postawisz na wykupienie miejsca grobowego gdzieś z daleka od punktu, w którym zamieszkują twoi bliscy, zastanów się dokładnie, czy aby to w rzeczywistości trafna decyzja. Ulokowanie grobu w tym samym mieście to zapewnienie, że ukochani będą go systematycznie wizytowali i dbali o to, by był ładny.

Jeśli niniejszy tekst Cię zainteresował, to kliknij ten link – zobaczysz tam unikalny serwis www, który z pewnością uznasz za godny uwagi.

Wybór oczywiście jest twój, ale mądrze także wziąć pod uwagę kwestię tych, którzy po twoim odejściu z tego świata będą troszczyć się twoim nagrobkiem.