Marketing w walce o odbiorcę

W czasach nastawionych na sprzedaż i przy ogromnej konkurencji walka o klienta bywa bardzo zacięta. reklamy w prasie oraz telewizji, ulotki, banery i wymyślne szyldy mogą nie być wystarczające do utrzymania przy sobie kontrahenta, producenci muszą pokazać się z całkiem innej strony. Tym czymś, co wyróżni nas spośród konkurentów może być program lojalnościowy.

Era programów lojalnościowych

Program lojalnościowy ma na celu budowanie z kontrahentem relacji długofalowych, utrzymywania jego zainteresowania, aby korzystał z produktówsystematycznieji z większą chęcią. Okazuje się, że Polacy bardzo często korzystają z programów poprzez używanie kart stałego klienta, zbieranie punktów w czasie dokonywania zakupów. program lojalnościowy oparty na gromadzeniu punktów umożliwia wymianę kolekcji punktów na oferowany przez firmę produkt – patelnie, zestaw garnków czy pościeli.

Skuteczna motywacja podstawą działania

VSC

O tym, że bez motywacji nie ma aktywnego działania wiemy od najmłodszych lat. Dlatego ogromnym uznaniem we współczesnym marketingu darzy się programy motywacyjne . Są one skonstruowane indywidualnie do potrzeb danej firmy. Mogą być oparte o nagrody materialne, produktowe albo słowne, które zdobywa się w zamian za czerpanie korzyści z usług określonej marki lub rzetelną pracę. Programy motywacyjne przydzielone mogą być zatem do klientów, albo służyć do zachęcania pracowników do sumiennego świadczenia pracy.

Co oznacza termin marketing relacji?

Marketing relacji określany jest często marketingiem transakcyjnym i nie dzieje się tak bez powodu, bowiem w swojej definicji wywiera nacisk na samą wymianę usług– transakcję. Pod tą nazwą kryje się szereg działań mających na celu zaspokojenie potrzeb klientów oraz konsumentów. Aby efektywnie to uczynić musimy najpierw wykonać analizę ich oczekiwań, a następnie potrzeby te zaspokoić.

Nowoczesne metody marketingu szukają alternatywnych sposobów zwiększenia ilości konsumentów i rozpoznawalności marki. Jest to kluczowy element efektywnego handlu w czasach gdy szyldy i reklamy zalewają nas ze wszystkich stron i ciężko jest przebić się przez konkurencję. Więcej