Marketing relacji – czym jest i z jakiego powodu cechuje się tak dużym zainteresowaniem?

Współcześnie marketing ma coraz większe znaczenie. Z jakiego powodu? Najczęściej przez wzgląd na fakt, że ilość firm pracujących na rynku jest faktycznie duża, tym samym jeżeli ich właściciele chcą dotrzeć do możliwie jak najszerszego grona klientów, muszą mieć na uwadze odpowiednie rozreklamowanie oferowanych usług bądź produktów.

program lojalnościowy
Źródło: www.spiceupyourblog.com
Marketing nie polega jednakże tylko na rozdawaniu ulotek, zamieszczaniu reklam w Internecie czy emitowaniu spotów reklamowych w sieci. Istotne znaczenie ma bowiem utrzymanie odpowiednich relacji z klientami, którzy już skorzystali z propozycji określonej firmy. Właśnie na tym polega marketing (zobacz marketing bezpośredni) relacji. Firmy powinny namawiać konsumentów do ponownego wybrania ich produktów lub usług, chociażby dzięki zbieraniu punktów, które mogą przełożyć się na promocyjne zniżki lub nagrody. Znakomitym rozwiązaniem jest prawidłowo zaplanowany system lojalnościowy. Korzystanie z tego rodzaju systemów jest bardzo popularne zarówno na świecie, jak i w Polsce. Klienci z reguły chętnie biorą udział w inicjatywach, które mogą im zapewnić wymierny zysk.

Masz ochotę ciągnąć dalej ciekawą treść? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj jak być asertywnym na kolejnej podstronie.

Program lojalnościowy jest z tego powodu korzystny zarówno dla firm, które są jego autorami, jak również dla konsumentów pozytywnych relacji z klientami polega także na zawiadamianiu ich o rabatach, promocjach bądź terminach wyprzedaży. Na szczęście, obecnie nie nastręcza to już jakichkolwiek problemów, ponieważ większość firm porozumiewa się ze swoimi odbiorcami mailowo. Niekiedy, jednym z warunków uczestniczenia w programie motywacyjnym, jest podanie swojego adresu mailowego, aby firma mogła wykorzystać go właśnie w celach marketingowych. Dla stałych klientów dopływ istotnych informacji może okazać się strzałem w dziesiątkę.

programy lojalnościowe
Źródło: https://loyaltyzen.com
Co więcej, coraz więcej firm troszczy się także o to, aby dodawać gratisy do zakupów bądź realizowanych usług oraz o wysłanie życzeń, między innymi na święta. Klienci dzięki temu zyskują pewność, że firma się o nich troszczy i są dla niej rzeczywiście bardzo ważni. Generalnie marketing odnoszący się do relacji to stosunkowo świeża gałąź marketingu, jednak rozwija się błyskawicznie i coraz więcej firm ma świadomość tego tego, jak wielkie znaczenie może mieć dla ich działania oraz osiąganych zysków.