Legalne złomowanie pojazdu – dowiedz się, w jaki sposób przeprowadzić je zgodnie z zasadami

Wiele osób ma kłopot z rozstaniem się ze swoim starym autem. Są przywiązani do pojazdu i odczuwają wręcz fizyczny ból na myśl, iż trzeba przeznaczyć go na złomowanie. Niekiedy jednak nie ma innej możliwości, gdyż jeżdżenie niesprawnym pojazdem może nie tylko grozić otrzymaniem mandatu, lecz także być niebezpieczne dla naszego zdrowia oraz życia.

Nie każdy wie, w jaki sposób legalnie oddać swe 4 kółka na auto złom Katowice – dlatego warto rozeznać się w unormowaniach prawnych odnoszących się do niniejszego tematu (polecamy stronę tego auto (->KLIK<-) złomu).

Przede wszystkim należy wybrać legalny auto złom Krosno (autozłom w Krośnie), a nie ten działający poza prawem, który choć proponuje więcej gotówki za auto, nie będzie dla nas dobrym wyborem. Stacja kasacji, która ma stosowne uprawnienia, wpisana jest do rejestru sporządzanego przez marszałka województwa. I tylko wówczas, kiedy widnieje w rejestrze, może wydawać poświadczenia o zezłomowaniu samochodu. Auto (wyposażenie wnętrza samochodu) złom Legnica ma swoje powinności, tzn. po zezłomowaniu samochodu swojego klienta, jest zobowiązany unieważnić jego dowód rejestracyjny oraz tablicę rejestracyjną. Jeśli właściciel samochodu miał kartę pojazdu, ona również ma być unieważniona.

samochody na złomowisku
Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie obowiązki posiada klient stacji złomowania? Powinien mieć swój dowód tożsamości, rejestracyjny oraz dokument potwierdzający własność pojazdu, jeśli następują pewne rozbieżności w dowodzie rejestracyjnym. Należy także pamiętać, by uregulować wszelkie niedopłaty, jeśli chodzi o OC. Niniejsze zaległości muszą być obowiązkowo zapłacone przed oddaniem pojazdu na złom. W innym razie mogą czekać nas bardzo surowe kary, na które z pewnością nie bylibyśmy przygotowani finansowo. A po co płacić, gdy da się wszystko załatwić tak, jak mówią zasady prawne?

Jeżeli w takim razie twój samochód nie nadaje się do jazdy i zajmuje tylko przestrzeń w twoim garażu, ty z kolei dojrzałeś już do oddania go na złomowanie, powinieneś skontaktować z blisko położoną stacją kasacji aut (np. ). Nie tylko będziesz mieć miejsce na trzymanie nowego auta, ale także otrzymasz określoną kwotę, którą będziesz mógł przeznaczyć na kolejny cztery kółka, na przykład tankując je do pełna i ciesząc się możliwością bezpiecznej jazdy.