Leasing, jak obliczyć miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych?

Przedsiębiorcy, by móc prowadzić swoją działalność powinni się przemieszczać, najlepiej samochodem.
Jednak nie wszystkich z nich stać na zakup auta za gotówkę (szczególnie właścicieli firm dopiero co powstałych na rynku). Co wtedy? Pozostaje im leasing lub kredyt.

Na czym polega ich działanie i jakie korzyści przynoszą?Leasing samochodu opiera się na tym, iż właściciel firmy, który dzierżawi samochód, wynajmuje go osobie prowadzącej działalność gospodarczą. W związku z powyższym nie kupujemy auta, a w zasadzie „wypożyczamy”. Oznacza to, iż to nie na kliencie ciąży obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Warto zwrócić uwagę na to, iż, po wygaśnięciu umowy leasingowej mamy prawo nabyć auto, lub wynająć kolejne. Co można wziąć w leasing? Głównie samockancelarią (polecamy przejdź dalej)y, specjalistyczne maszyny i urządzenia.
pieniądze w gotówce
Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com

Zasady udzielenia kredytu opierają się na innych zasadach. Jeśli planujemy zakupić samochód, samemu należy zająć się się formalnościami związanymi ze zbyciem samochodu. Również obsługę techniczną oraz polisę ubezpieczeniową musimy zorganizować we własnym zakresie. Ponadto, przy kredycie samochodowym procedura jest nieco bardziej skomplikowana, natomiast leasing odbierany jest jako bardziej przychylny biorąc pod uwagę korzyści podatkowe oraz mniejsze formalności. Jeśli ”mniej więcej” chcemy się dowiedzieć, ile ile może wynieść comiesięczna rata, ułatwi nam to kalkulator leasingowy. Jego postać jest prosta, a funkcjonowanie wyjątkowo przydatne. Takie narzędzia udostępniają nam wszelkiego rodzaju portale, które dostarczają początkującym właścicielom firm wiele interesujących informacji niezbędnych do prowadzenia firmy. Bieżące wiadomości z rynku, pomocne kalkulatory np. kalkulator odsetek podatkowych (tu) lub kalkulator odsetek ustawowych, informacje odnośnie kredytów. To wkancelarii (polecamy następna strona)nie dzięki takim internetowym innowacyjnym rozwiązaniom, posiadanie firmy jest znacznie łatwiejsze.

Po wpisaniu niezbędnych informacji w kalkulatorze leasingowym, wystarczy jedynie włączyć przeliczenie, a a ujrzymy oferty z różnych firm leasing. Warto zaznaczyć, że w większości przypadków są to oferty do negocjacji.
Autor