struktura zarządzania produkcją

Lean Manufacturing jest to struktura zawiadywania produkcją w przedsiębiorstwie, który ma za zadanie hamowanie marnotrawstwa, oraz eliminację nieprzydatnych operacji w procesie produkcji, zarazem dając wyroby o jak najlepszej jakości. Zamysłem tego systemu jest też zachować niskie koszty produkcji, wykorzystując najmniejszą część surowców.

Continue reading “struktura zarządzania produkcją” »

Kiedy odpowiadasz za jakość w swoim zakładzie

Ostatnimi czasy niebywale ogromną popularnością cieszą się kursy lean manufacturing. Co znaczy powyższe hasło?
Lean manufacturing jest to jedna z technik pozwalających na skuteczne zarządzanie produkcją. Przedsiębiorstwa kształcące się w prezentowanej tematyce nie tylko podniosą jakość wytwarzanych przez siebie produktów, ale również będą rozsądnie użytkować zasoby oraz zapewniać swoim odbiorcom terminową dostawę.

Continue reading “Kiedy odpowiadasz za jakość w swoim zakładzie” »

Czym jest Six Sigma oraz Lean Manufacturing i co pożądane byłoby wiedzieć o szkoleniach tego typu?

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o tym, by dążyć do artykułów jak najlepszej jakości i żeby zmniejszać ilość artykułów trefnych i niewiele jakościowych. Jednym z programów, jaki ma na celu poprawę jakości produktów jest tak zwany program six sigma, który pozwala na zredukowanie usług i artykułów ułomnej jakości, co równocześnie skutkuje zwiększeniem zadowolenia u Klientów, a także podniesieniem skuteczności procesów.

Continue reading “Czym jest Six Sigma oraz Lean Manufacturing i co pożądane byłoby wiedzieć o szkoleniach tego typu?” »