Dlaczego wypełnianie formularzy PIT-37 sprawia nam tak dużo kłopotów

Co roku Polacy pracujący na etatach, jak i ci na rentach, stają przed koniecznością uzupełnienia druku PIT-37, a potem złożenia go we właściwym urzędzie. Pomimo tego że wprawny księgowy błyskawicznie upora się z wstawieniem liczb i liter w wyznaczone rubryki, to niektórzy są w stanie niemalże całymi godzinami myśleć nad obliczeniami.

Continue reading “Dlaczego wypełnianie formularzy PIT-37 sprawia nam tak dużo kłopotów” »

W jaki sposób zapewnić sobie można księgowość w firmie, zalety internetowych biur podatkowych.

Założenie swojej firmy wiąże się z koniecznością regularnego prowadzenia księgowości. Jeżeli nawet będzie się wystawiać trzy faktury w miesiącu i tyle samo kupować, to należy prowadzić odpowiednią dokumentację, wypełnić rejestry i deklaracje, a oprócz tego policzyć wszelakie podatki i składki na zus.

Continue reading “W jaki sposób zapewnić sobie można księgowość w firmie, zalety internetowych biur podatkowych.” »

W jaki sposób rozliczyć się z urzędem fiskalnym on-line?

Blankiet PIT-37 związany jest z wszystkimi profitami osiąganymi i rozliczanymi przez płatnika (przykładowo pracodawcę). Gdy dochodzi do zawarcia umowy albo dokonania działań, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, wtenczas nie korzystamy z tego dokumentu. To typowa deklaracja, jaką składa pracownik, zleceniobiorca lub inna osoba, za którą zaliczki na podatek ma za zadanie obliczyć płatnik (przykładowo chlebodawca, zleceniodawca, itd.).

Continue reading “W jaki sposób rozliczyć się z urzędem fiskalnym on-line?” »

W jaki sposób radzić sobie z wymogami formalnymi przy przetargach publicznych?

Rozpoczynając współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, trzeba liczyć się z wymogami otrzymania specjalnych zabezpieczeń umowy, a także z dużą ilością innych formalności. Aby nie zagubić się w gąszczu dokumentów, warto zasięgnąć profesjonalnej porady.

Continue reading “W jaki sposób radzić sobie z wymogami formalnymi przy przetargach publicznych?” »

Najbardziej popularne i najczęściej używane przez przedsiębiorstwa sposoby na opodatkowanie działalności które się prowadzi.

Prowadzenie działalności gospodarczej nierozerwalnie będzie się wiązać z obowiązkiem prowadzenia ewidencji księgowej. W zależności od wielkości firmy i formy organizacyjnej wybrać można wśród kilku typów opodatkowania. Największa chyba ilość firm prowadzi rozliczenia w oparciu o metodę ogólną, która jest główną formą podatkową, nadawaną z automatu.

Continue reading “Najbardziej popularne i najczęściej używane przez przedsiębiorstwa sposoby na opodatkowanie działalności które się prowadzi.” »