Nabywamy nowy laptop

Wybór laptopa dla twej organizacji to poważna decyzja. Należyty wybór sprzętu decyduje o jakości i prędkości pracy organizacji. No i oczywiście może mieć poważne konsekwencje dla budżetu przedsiębiorstwa. Dowiedz się na co zwrócić uwagę kupując komputer.

Laptop czy stacjonarny? Duży dysk twardy? Ile pamięci oraz jaki monitor? Dobór komputera może nastręczyć wiele kłopotów. Warto się porządnie zastanowić za co dobrze jest dopłacić, a za co nie musimy przepłacać. Nadmiar funkcji i gadżetów mogą sprawić, że nabędziemy drogi laptop ponad nasze wymogi. Nadmierna oszczędność to z kolei ryzyko, iż nie będzie spełniał naszych oczekiwań zwłaszcza, że to zakup na kilka lat. Stąd przede wszystkim laptopy w naszej firmie muszą być dobrane do zadań które wykonujemy. Inne parametry posiadają komputery dla grafików, zaś inne do zwykłych funkcji biurowych.

Naczelne pytanie: notebook, czy stacjonarny? W poprzednich latach sprzedaż notebooków przekroczyła na pewno sprzedaż stacjonarnych komputerów. Powodów przemawiających za laptopem jest co najmniej kilka, mianowicie laptop (Polecana Strona – Sprawdź Teraz), to de facto mobilne stanowisko pracy. Nie przymocowujemy go do biurka. Pracownik organizacji może dzięki temu wykonywać swoje zadania w domu lub w delegacji. Poza tym laptop (naprawa – opolkom.pl/naprawa-laptopa/) zabiera z pewnością mniej miejsca. Ma także swe ograniczenia. Praca przy laptopie jest w wyższym stopniu męcząca. Nagminniej ulega usterkom, ma mniejszą żywotność, natomiast wymiana części na nowsze jest o wiele droższa. Z kolei komputer stacjonarny, np. , gwarantuje większy komfort pracy jak też łatwiej poddaje się modernizacji.

komputery sklep internetowy
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli komputer nie jest określony do prac graficznych nie ma sensu wydawać nazbyt dużo pieniędzy na monitor o wielkiej przekątnej jak też wysokiej rozdzielczości. W wypadku notebooka starczy nam w zupełności matryca o przekątnej 15 cali. W wypadku monitora stacjonarnego winniśmy się zadowolić się przekątną 19 cali. Procesor jest to serce każdego laptopa. Im mocniejszy on jest tym bardziej wydajny laptop. Jednak nie przesadzajmy, zapewne nie będziemy tworzyć zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie komputera do 2,5 tysiąca norma aktualnie to procesor dwurdzeniowy . Jeśli idzie o pamięć to im więcej tym lepiej. Wymagania stawiane komputerom prędko się zmieniają, zatem pamięci nigdy za dużo. Jednak naturalnie też nie trzeba przesadzać. Rozsądny standard dzisiaj to około 4 – 8 GB RAM typu DDR 3.

Naturalnie można komputer zamówić on-line wbijając w przeglądarkę zwrot: komputery sklep internetowy.