Kupiłeś yorka? Sprawdź, co ci się przyda, aby zapewnić mu właściwą opiekę

Psiak w domu daje ogrom radości. Szczególnie, gdy mamy swoje podwórko i w większości nasz czworonożny pupil spędza czas na dworze. Jeżeli zdecydowałeś się na yorka, musisz wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, by opieka nad czworonogiem była przyjemna oraz dawała psiakowi wszystko, co jest mu konieczne.

pies, karma
Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od zapewnienia bezpieczeństwa dla naszego yorka. Mając własny dom może się okazać, że psiak znalazł otwór w siatce, więc wybrał się na dłuższy spacer i od wielu godz. nie wraca albo – czego na pewno byśmy nie chcieli – zgubił się.

To prawda, że informacje pod tym odsyłaczem są przykuwające uwagę, więc jeżeli chcesz uzyskać większą ilość danych na omawiany wątek, to przejdź do witryny (https://tvk.pl/internet/) – odnośnik jest tu.

Z tej racji gdy tylko pies trafia do naszego domu, musimy wraz z obrożą przymocować mu adresówkę, na której napiszemy dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można kupić w dowolnym kolorze, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy ważnych produktów zaliczają się miski plastikowe albo metalowe, do których nałożymy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Potrzebna jest też miseczka na wodę, a aby zachować czystość warto jest dokupić specjalną podkładkę pod miseczki. Użyteczny jest również pojemnik na suchą karmę, który długo utrzyma jej świeżość.

Czy poszukujesz na stronie jaka karma dla psa alergika czegoś niezwykle interesującego? Zapraszamy zatem do następnego artykułu. Trzeba jedynie kliknąć w poniższy link.

Ponadto taki pojemnik skutecznie chroni przed nie zawsze przyjemną wonią karmy, co do tej pory roznosiło się po całej kuchni. Większość pojemników można myć w zmywarkach i mają specjalną łyżkę do wkładania karmy – Pieskowi trzeba także przygotować specjalne posłanie, np. w formie poduszki, gąbki czy legowiska – domku, fantastycznego dla yorków. Poczuje się w nim pewnie i bezpiecznie. Legowiska muszą dać się prać w pralce, aby od czasu do czasu móc je odświeżyć. By nasz pupil ładnie wyglądał, przydatna jest jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnowania zębów – specjalna szczoteczka i pasta do ich mycia.

Pies York
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy
Nie można również zapomnieć o szamponie dla psów, jaki nie podrażnia skóry, sierść zaś jest miękka oraz błyszcząca. Akcesoria dla yorków na pewno kupisz w sklepie dla zwierząt w twojej miejscowości, ale możesz także poszukać sklepów internetowych, w jakich szybko sprawdzisz propozycje pożądanych artykułów, np. sprawdź ofertę. Nie zapominaj, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania konkretnych produktów, ponieważ legowisko ma być miejscem spokojnego snu, plastikowa miska zaś nie wydzielać szkodliwych dla zdrowia substancji.