Zachowania kulturowe mogą się wyraźnie różnić – co to oznacza dla każdej spółki?

W naszym życiu przewijają się różnorakie pojęcia
Jeśli pragniemy posiadać gwarancję, że bez trudów będziemy mogli się porozumieć z różnorakimi osobami, to powinniśmy zaznaczyć, że okazują się być różne pojęcia, które musimy znać oraz do których powinniśmy się odnosić.

Continue reading “Zachowania kulturowe mogą się wyraźnie różnić – co to oznacza dla każdej spółki?” »

Nowoczesny wydruk – nie tylko dla promocji

Prawie 7 stuleci minęło, odkąd Johannes Gutenberg założył pierwszą drukarnię w Moguncji. To niezwykłe, jak ten wynalazek zrewolucjonizował życie. Od chwili, gdy moguncki rzemieślnik wymyślił drukowanie papieru, datuje się brzask nowoczesności. Uproszczenie powielania ksiąg dało podstawę do powstania europejskiej kultury.

Continue reading “Nowoczesny wydruk – nie tylko dla promocji” »

W jaki sposób kultura ma wpływ na nasze postrzeganie najnowszych technologii? Jak to może wpływać na nasze życie?

Gdziekolwiek nie pojedziemy świat wszędzie prezentuje się coraz bardziej identycznie. Mamy tu na myśli określone sklepy, jakie są już w sumie w każdym państwie, identycznie zresztą restauracje. Tak działa globalizacja, i chociaż możemy tego nie lubić, to czasem jest to pomocne, jak trafiamy do miejsca, jakie znamy choć jesteśmy na drugim końcu świata. Mimo tego są określone różnice, które wpływają na to, że każde miejsce na świecie jest raczej odmienne.

Continue reading “W jaki sposób kultura ma wpływ na nasze postrzeganie najnowszych technologii? Jak to może wpływać na nasze życie?” »

Wsparcie dla spółek – nowoczesne rozwiązania w biznesie

Kultura organizacji to węzłowe pojęcie, które definiuje ogólną atmosferę, zbiór wartości i reguł w przedsiębiorstwie. Wykształca się samoistnie, ale podlega zmianom ze strony kadry zarządzającej. Ogólnie zależy od takich zmiennych, jak nastawienie pracowników, podział funkcji i metody zachęcania do pracy

Continue reading “Wsparcie dla spółek – nowoczesne rozwiązania w biznesie” »

Każdy chce odnosić tylko sukcesy

Nie ma znaczenia w jakiej części świata mamy swoją działalność, zawsze chcemy, aby dawała ona jak najlepszy dochód, by cieszyła się zaufaniem kontrahentów oraz jednocześnie, aby mogła radować się jak najlepszą opinią. Jednak jak się okazuje, w przeróżnych częściach świata, wypracowano różnorakie metody przychodzenia do tych wytycznych oraz motywowania pracowników do bardziej systematycznej pracy.

Continue reading “Każdy chce odnosić tylko sukcesy” »