Która folia dla twojego smartphona jest najlepsza?

Mówi się, że tak naprawdę każda folia się różni. Czy to prawda? Oto najczęściej wybierane rodzaje folii na telefon.
Takie akcesoria na komórkę, typu folia są w rzeczywistości niezbędne. Jeżeli codziennie nosisz własny smartphone w kieszeni, jego wyświetlacz narażony jest na uszkodzenia i rysy.

akcesoria na komórkę
Autor: Microsoft
Źródło: Microsoft
Żeby temu zapobiegać, wypadałoby zakupić tego typu gadżet jak folia na telefon czy etui . Mitem jest, że folia jest w stanie zniszczyć wyświetlacz, zmniejsza reakcje na dotyk oraz zaburza wrażenia wzrokowe. W istocie folia może ochronić twojego smartphona przed dużą ilością nieestetycznych rys – to one psują jego design.
Obecnie do kupienia są dwa typy folii – wersja klasyczna z klejem na bazie akrylu i z silikonu. Jeżeli chodzi o folie mające klej z akrylu, to są one popularne od paru lat i posiadają rzesze swoich zwolenników (szeroki wybór ) . Tego typu akcesoria na komórkę jak zrobiona z akrylu folia pomału znikają z oferty. Jeśli już odszukamy taką folię, będzie ona w większym stopniu współczesna oraz dopasowana do dzisiejszych telefonów.

Salon, BB Magnolia Apartments
Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments
Teraz częściej spotykana jest folia na telefon, którą często nazywa się bezklejową. Prawdę mówiąc, to folia z silikonu – i to dokładnie silikon pełni funkcję kleju. Folie bez kleju to takie, które nie mają go, jednak silnie przytwierdzone są do ekranu – nie działają na niego jednak bezpośrednio.
Zaparkowane samochody na parkingu
Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie zalety ma folia na telefon? Jeśli jest odpowiednio przyklejona (nie da się zobaczyć bąbelków powietrza), to praktycznie jest niezauważalna. Choć jest przyklejona do wyświetlacza, to nie pomniejsza jego czułości na dotykanie i nie ma wpływu na jego funkcjonalność. Jeśli folia posiada już parę lat i jest bardzo zarysowana, trzeba tylko zmienić ją na drugą.

Warto zobaczyć nasz link (http://www.kamrec.pl/kamery-z-czujnikiem-ruchu), żeby poza tym dowiedzieć się czegoś interesującego na ten temat, zatem kliknij tutaj i przeczytaj inne materiały.

Folię można potraktować jako ciągłe zabezpieczenie wyświetlacza lub chwilowe rozwiązanie – w obydwu rolach sprawdza się doskonale.

Wadą jest to, że czasem folię ciężko przykleić, trzeba dużej precyzji, wytrwałości oraz zręcznych palców.
Choć producenci smartphonów dokładają starań, aby ich urządzenia były bardziej wytrzymałe, to opłaca się kupić folię ochronną. Dzięki niej ekran naszego urządzenia będzie zabezpieczony i nie porysuje się nawet w czasie trudnych sytuacji.