Jaka działalność musi posiadać kasę fiskalną i kiedy udostępniana jest ulga na jej nabycie?

Wraz z rozpoczęciem 2015 roku zmieniły się przepisy dotyczące posiadania kas fiskalnych.Musi je posiadać każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Prawo dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednakże nie musi posiadać kasy, gdy jego roczne obroty są mniejsze niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych, którzy działalność prowadzą przez cały rok. W innych przypadkach wszelkie kwoty obliczane są w zależności od przepracowanych miesięcy.

kasjerka przy kasie
Autor: kleuske
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kasa fiskalna będzie potrzebna od 2015 roku? Nawet wtedy, gdy rezerwowano lub kupowano bilety, nawet przelewem, co w poprzednich latach zwalniało z obowiązku.

Czy intryguje Cię podobna tematyka? Jeśli tak, to kliknij ten link oraz zdobądź cenne informacje (https://e-militaria.pl/bluzy-acu-65) również na analogicznej witrynie!

Dodatkowo kasę muszą posiadać osoby, które każde zlecenie zawierają na fakturach, bez względu na ich liczbę. Nadal kasę koniecznie muszą posiadać między innymi firmy sprzedające wszelkie nośniki danych, perfumy, sprzęt radiowy i telewizyjny, przeróżne części do pojazdów lub oferujące usługi kosmetyczne albo fryzjerskie. Dostępna jest również ulga na zakup kasy. Który przedsiębiorca może z niej korzystać? Jeżeli firma przeprowadza wszystko w obowiązujących terminach, dokładnie spisują sumy podatku, mogą dostać ulgę na zakup kasy. Należy wiedzieć, że można odliczyć od podatku nawet 90 procent ceny, jednakże nie może to być kwota przewyższająca 700 zł. Osoba prowadząca firmę ma rzecz jasna również możliwość innych ulg, przykładowo możliwe jest odliczenie składek ZUS. Skupmy się jednak na kasach fiskalnych. Jakie wymagania trzeba spełniać? Podatnik musi mieć wszystkie dokumenty, które mogą potwierdzić całą zapłatę za kasę fiskalną. Dodatkowo jeszcze przed tym, kiedy rozpocznie się tworzenie spisu, należy zgłosić do Urzędu Skarbowego, gdzie będą użytkowane i jaka jest ich liczba. Ulga nie ma konkretnej daty granicznej, w której trzeba ją wykorzystać.

kasa
Co z kolei w wypadku przedsiębiorców zwolnionych z VAT. Jeśli nie jesteśmy zwolnieni wystarczy zaznaczyć ulgę w czasie wypełniania deklaracji VAT.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link regały magazynowe paletowe i raduj się opublikowanymi tam kolejnymi tekstami. Zapewne rozszerzą one Twoją wiedzę na powyższy temat.

Kiedy jednak tego nie wykonujemy, czy mamy szansę na ulgę na kasę fiskalną? Tak, jest to możliwe. Tak jak podmiot płacący VAT, musi wykonywać ewidencje obrotów w wyznaczonych terminach, wówczas ulga jest możliwa, zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Wcześniej przedsiębiorca musi złożyć wniosek, który powinien zawierać dane, takie jak: adres, nazwisko i imię, NIP, wszelkie dokumenty, które potwierdzają sumę zakupu posiadanych kas fiskalnych, dane osoby, która serwisuje omawiane urządzenia, wszystkie dane niezbędne do zrobienia przelewu bankowego, czyli przede wszystkim numer konta. Jeśli zależy nam na dostaniu ulgi i zwróceniu kosztów, warto skrupulatnie dotrzymywać wszelkich terminów. Wtedy z pewnością nasz wniosek nie będzie odrzucony. Więcej na .