Założenie własnej firmy w mniejszym bądź większym stopniu w każdym przypadku wiąże się z poznaniem elementarnych pojęć z zakresu księgowości

Chociaż wiele przebojowych osób zastanawia się, jak rozpocząć działalność gospodarczą, czyli ściślej, w jaki sposób otworzyć osiedlowy warzywniak lub dwuosobową firmę budowlaną, to jednak jedynie nieliczni decydują się podjąć ryzyko, podpisać wypowiedzenie i zacząć pracować na własny rachunek.

Continue reading “Założenie własnej firmy w mniejszym bądź większym stopniu w każdym przypadku wiąże się z poznaniem elementarnych pojęć z zakresu księgowości” »

Na co dobrze jestzwracać uwagę, gdy prowadzimy własną firmę.

Prowadzenie własnej, nawet jednoosobowej działalności to nie jedynie fascynujące zajęcie, łączące się z realizowaniem własnych zainteresowań jak również marzeń. Niestety, to tak naprawdę spora odpowiedzialność za wszystkie zagadnienia w naszej firmie. Będąc sami sobie szefem, musimy pamiętać nie jedynie o regularnych wypłatach dla naszych pracowników. To również cała biurokracja łącząca się z płatnościami na ten przykład do skarbówki albo zakładu ubezpieczeń społecznych.

Continue reading “Na co dobrze jestzwracać uwagę, gdy prowadzimy własną firmę.” »

W jaki sposób poprowadzić księgowość w swojej firmie, zalety i wady biur rachunkowych.

Każda z firm poza prowadzeniem normalnej działalności musi się jeszcze rozliczać z urzędem skarbowym i zusem. W zależności od metody rozliczania do opłacenia będzie podatek dochodowy oraz VAT, a także zapłacenie wszystkich składek na ubezpieczenia chorobowe, rentowe i społeczne za siebie i pracowników. Prawidłowe wyliczenie tego wszystkiego będzie wymagać sporej wiedzy księgowej, co jest tym bardziej trudne, że przepisy prawa są czasami dość skomplikowane i bardzo często się zmieniają.

Continue reading “W jaki sposób poprowadzić księgowość w swojej firmie, zalety i wady biur rachunkowych.” »

W jaki sposób uporać się z obowiązkami wobec pracobiorców i państwa

Osoby prowadzące dowolną firmę muszą spełniać pewne obowiązki w stosunku do państwa jak też wobec swych pracobiorców. Muszą m.in. opłacić w ich imieniu część obciążeń podatkowych, składki zdrowotne i rentowe. Obciążenia wymienione sięgają nawet 40 procent wynagrodzenia pracobiorców, a do tego jeszcze dochodzą inne obowiązki.

Continue reading “W jaki sposób uporać się z obowiązkami wobec pracobiorców i państwa” »

Świadczenia z obszaru rachunkowości, które zostaną dla nas wykonane natychmiast.

Dzisiaj dla konsumentów głównie ważne jest to, aby wszystkie sprawy załatwić od razu, abstrahując od tego, czego miałyby one dotyczyć. Będzie tak również i ze świadczeniami związanymi z księgowością.

Continue reading “Świadczenia z obszaru rachunkowości, które zostaną dla nas wykonane natychmiast.” »