Komu są potrzebne kopiarki i którą kupić do swojego punktu ksero

Dokumenty w formie elektronicznej i klasycznej – na papierze – towarzyszą nam przez całe życie. Książki, notatki, wszelkiego gatunku stare źródła informacji, podręczniki, wiekowe książki – to akurat z kolei potrzebne jest studentom, jacy w ciągu kilku lat studiów mają za zadanie nauczyć się na pamięć bądź co najmniej przejrzeć setki stronic zapełnionych drobnym drukiem, uczyć się z zapisków swoich albo pilnej koleżanki.

Continue reading “Komu są potrzebne kopiarki i którą kupić do swojego punktu ksero” »

W jaki sposób sprawnie i łatwo zarządzać książkami w bibliotece?

Biblioteka to instytucja, której funkcjonowanie uzależnione jest od dużej liczby różnych czynników. Niewątpliwie w instytucji tej najbardziej istotni są czytelnicy, którzy przychodzą po książki. Wielu osobom może się jednak wydawać, że zarządzanie instytucją taką jak biblioteka jest proste i nie potrzeba do tego dużo wysiłku. W rzeczywistości w zasadzie całe działanie instytucji i jej egzystencja zależy od formy zarządzania. Jest to ważne szczególnie aktualnie, gdy poziom czytelnictwa ciągle spada, a co z tym związane coraz mniej ludzi przychodzi do bibliotek.

Continue reading “W jaki sposób sprawnie i łatwo zarządzać książkami w bibliotece?” »

Introligator – ciągle potrzebny

Wbrew pozorom potrzeba mnóstwa umiejętności, a równocześnie wyczucia, aby sprawić, żeby książki, po które sięgamy tudzież inne materiały drukowane mogły być przeznaczone do ogólnego użytku, ale dodatkowo zachwycały odbiorców. Po dziś dzień zawód introligatora jest niezwykle potrzebny, chociaż jego rola na przestrzeni wieków bardzo się zmieniła. Należy dodać równocześnie, iż jest to jedna ze starszych profesji nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Continue reading “Introligator – ciągle potrzebny” »

Nowoczesny wydruk – nie tylko dla promocji

Prawie 7 stuleci minęło, od chwili, kiedy Jan Gutenberg postawił pionierski zakład drukarski w Niemczech. To niebywałe, jak ten Niemiec zmienił życie. Przyspieszenie kopiowania pisma dało podstawę do stworzenia naszej kultury. A dzisiaj? Spójrzcie na przykład na promocję – drukowanie ulotek jest dzisiaj powszechne.

Continue reading “Nowoczesny wydruk – nie tylko dla promocji” »

przenosiny Wrocław

Przeprowadzka to nie jedynie zadowolenie z nowego gniazdka i przymus przetransportowania rzeczy i sprzętów z jednego punktu zamieszkania do drugiego. To także zmiana adresu, środowiska i warunków bytu, z czym kojarzy się niezbędność zorganizowania wielu spraw formalnych. Przeprowadzka to zatem poważne przedsięwzięcie logistyczne. Należałoby się do niej dokładnie przygotować, a wtedy wszystko przebiegnie sprawnie i bez problemu.

Continue reading “przenosiny Wrocław” »