Czy druk rzeczywiście przestaje istnieć. Chociaż mówi tak wielu, trzeba stwierdzić, iż to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?

Mawia się, iż stanie się to już niedługo, iż faktycznie już się to dzieje. Przyjdzie więc taki dzień, iż książki drukowane zanikną z rzeczywistości, a wszystko będzie cyfrowe. Być może tak się stanie na razie się jednakże wydaje, że chociaż ludzie mało czytają to zalicza się do tego ogólne podejście do czytania. Nie chodzi tylko o książki, ale o samą kulturę czytania.

Continue reading “Czy druk rzeczywiście przestaje istnieć. Chociaż mówi tak wielu, trzeba stwierdzić, iż to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?” »

Foldery, podręczniki, tomiki, bądź poszczególne magazyny – czyli co można wydrukować w drukarni

Żyjemy w czasach, kiedy każda firma chciałaby reklamować się jak najlepiej. Jeżeli i my potrzebujemy od czasu do czasu zadbać o to, aby posiadać i rozdawać swoje ulotki, to drukarnia będzie miejscem, do jakiego na pewno się udamy. Nie ulega wątpliwości, że w zależności od naszego zapotrzebowania, będziemy szukać różnych usługodawców, ponieważ każda firma ma inną specyfikację i działa na nieco innych zasadach, stąd też mimo, że pod nazwą “drukarnia” zazwyczaj kryje się jedno wyobrażenie, to w praktyce można wyróżnić więcej rodzajów tego typu firm.

Continue reading “Foldery, podręczniki, tomiki, bądź poszczególne magazyny – czyli co można wydrukować w drukarni” »

Oprawa publikacji książkowych może być najbardziej realną sztuką. Tym właśnie jest porządna sztuka introligatorska. Czy wiesz czemu jest tak ważna?

Sztuka introligatorska było w ciągu wieków rzemiosłem, jak wiele innych. Dopiero w późniejszym okresie to zajęcie awansowało do miana sztuki, gdyż określane tym mianem introligatorstwo artystyczne zaczęło zdobywać niezwykłe uznanie na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Artystyczna oprawa książek stała się wobec tego w kręgu zainteresowań mnóstwa znanych artytstów.

Continue reading “Oprawa publikacji książkowych może być najbardziej realną sztuką. Tym właśnie jest porządna sztuka introligatorska. Czy wiesz czemu jest tak ważna?” »

Ciekawy sposób na zabicie czasu, czyli gry menager gry kosmiczne

Każdy z nas potrzebuje w ciągu dnia odrobiny relaksu tylko dla siebie. Relaks jest bardzo istotną częścią codzienności, dlatego też specjaliści od zdrowego życia przestrzegają, aby pamiętać o codziennej porcji czegoś, co daje nam przyjemność. Cieszenie się życiem pozwala utrzymać dobre zdrowie na długie lata. Powinniśmy o tym pamiętać codziennie i przeznaczać każdego dnia co najmniej godzinę tylko dla siebie.

Continue reading “Ciekawy sposób na zabicie czasu, czyli gry menager gry kosmiczne” »