Krótkofalówki

Radiotelefony, znane popularnie jako krótkofalówki, są bardzo specyficznymi urządzeniami. Ich najważniejszą funkcją jest umożliwianie komunikowania się na odległość. Współcześnie w jakimś stopniu urządzenia te zostały wyparte przez telefony komórkowe, jednak również w odniesieniu do nich radiotelefony mają swoje zalety. Ich używanie kojarzone jest często z czasami wojen światowych.

Rzeczywiście w trakcie wojny urządzenia te wykorzystywane były jako podstawowy środek do komunikowania się na odległość. Na tym również w części polega ich przewaga nad współczesnymi telefonami bezprzewodowymi. Działanie popularnych komórek uzależnione jest od obecności i działania właściwych urządzeń wysyłających sygnał. Reguła działania krótkofalówek jest całkowicie odmienna, przez co mogą one funkcjonować bez obecności innych przyrządów.

Radiotelefony w rozrywceWalkie-talkie, bo tak również nazywane są krótkofalówki, na dzień dzisiejszy bardzo często na różne sposoby używane są do rozrywki. Niektórzy mieli do czynienia z takimi gadżetami w młodości. Zupełnie prymitywny „model” radiotelefonu do zabawy dla dzieci składał się z dwóch kubków po jogurcie i długiego sznurka. Później pojawiły się też pierwsze walkie-talkie dla dzieci w formie niewielkich, wielobarwnych gadżetów o małym zasięgu. W gronie dorosłych także nawet często przyrządy te wykorzystywane są do rozrywki. Mogą przykładowo służyć jako kanał komunikacyjny łączących uczestników gry terenowej czy rozgrywki w paintball. Urządzenia tego rodzaju oferowane są na przykład przez firmę Hytera.

Producenci i sprzedaż
Obecnie istnieje wiele miejsc, w których można nabyć walkie-talkie, zarówno profesjonalną, jak i w celach rozrywkowych. Istnieją przykładowo specjalne sklepy, które oferują towar tego rodzaju, również w Polsce. Z pewnością także powszechnym sposobem nabywania sprzętu tego rodzaju jest nabywanie go za pośrednictwem Internetu. Sklepów w sieci z takim towarem jest bardzo dużo, nabyć tam można przyrządy profesjonalnych i uznanych w świecie marek, takich jak na przykład Hytera. Korzystanie z takiego sklepu jest bardzo wygodne, na przykład z uwagi na opcję dostarczenia urządzenia do domu. Oprócz tego współcześnie bardzo często i w rozmaitych aspektach stawia się na opcję zakupu bez wychodzenia z domu.