Kremowanie zwłok, alternatywa dla osób, którzy nie pragną posiadać miejsca na cmentarzu.

Bez wątpienia coraz ogromniejszą popularnością cieszy się kremacja zwłok. Ma ona zarówno zwolenników jak i przeciwników, jednakże widząc ilość powstających instytucji zajmujących się kremacją, można śmiało powiedzieć, że wzrasta ilość zwolenników. Czym jest tak naprawdę kremowanie zwłok? Jest to odprawienie pogrzebu, w którym chodzi o spalenie ciała.

Obecnie stosuje się do niej specjalnego pieca kremacyjnego, mającego dwie komory przynajmniej. Jest on tak zaprojektowany, że osoby będące na pogrzebie mają możliwość, jeżeli tylko pragną oglądać wkładanie do niego zwłok. Sam przebieg kremacji zawiera niezwykle wiele odcinków, a na końcu bliscy zmarłego otrzymują urnę z prochami. Profesjonalne usługi

Krematoria na dzień dzisiejszy są bardzo popularne. Każde województwo może pochwalić się kilkoma miejscami, jakie prowadzą transport zwłok oraz ich kremację. Na dzień obecny stanęło ich prawie dwadzieścia.

Kremacja ciał
Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Skąd się pojawia popularność tej postaci pochówku? Głównie zwyciężają względy ekonomiczne, cmentarze są zapełnione, brak na nich stanowisk, a na dobrą sprawę skromnej i prościej magazynować urnę, niż myśleć a także utrzymywać groby (trwały nagrobek Wrocław). Krematoria są szczególnie atrakcyjne wśród nowego pokolenia, jakie nie ma wcale historycznych wspomnień ze spalaniem zwłok.

Proces palenia ciał to koszt między 600 i 750 złotych, specjalnym wydatkiem jest suma trumny kremacyjnej (od 400 zł) a także zapłata za miejsce w kolumbarium, jakie zależne jest od miejscowości. Także za transport trzeba uiścić opłatę, kwoty określone są od marki przewozowej. Na tą chwilę całkowity koszt kremacji jest zdecydowanie niższy, niż wielkość cen za pogrzeb (fotoporcelana.net) tradycyjny oraz pielęgnowanie grobu. Artykuł dzięki uprzejmości: Memento

Statystyki pokazują, że na dzień dzisiejszy co trzeci pogrzeb w Polsce to kremowanie zwłok, jej poplecznicy twierdzą, iż jest to technika pogrzebu tania, wysublimowana, higieniczna oraz przyjazna dla otoczenia. Nie można więc zataić, że będzie posiadała jeszcze więcej popleczników, ponieważ jej cechy przemawiają same za siebie. To, co gleba wykonuje przez 20 lat krematoria osiągają przez maksymalnie kilka godzin.