Nie radzisz sobie ze spłatą rat? Zdecyduj się na konsolidację

Polacy cały czas dość chętnie zaciągają kredyty: na samochód, mieszkanie, wycieczki. Z coraz większą śmiałością decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy debetów na rachunkach bankowych. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

Continue reading “Nie radzisz sobie ze spłatą rat? Zdecyduj się na konsolidację” »

Karta płatnicza – swobodny dostęp do swoich środków

W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi posiadających konto bankowe, otrzymało także własną kartę płatniczą wydaną przez bank. Dla większości z nas to właśnie ta mała karta jest podstawowym narzędziem bezpośredniego dostępu do własnych oszczędności przechowywanych na koncie. Umożliwia bardzo swobodne i łatwe pozyskiwanie środków z bankomatu czy też wykonywanie bezgotówkowych opłat za zakupy. Nie musimy nosić wielkich kwot gotówki w portfelu, możemy zwyczajnie wykorzystać kartę, co jest w głównej mierze znacznie bezpieczniejsze, a także w wielu przypadkach prostsze i sprawniejsze.

Continue reading “Karta płatnicza – swobodny dostęp do swoich środków” »

Obliczanie odsetek

Obecnie wiele problemów ze sprawami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści, jak również maszyny. Dobrze w wypadku rozmaitych problematycznych spraw nie zwlekać za dużo i zaczerpnąć garści ważnych uwag w konkretnych kwestiach. Do tego gatunku spraw należą niewątpliwie liczne problemy z płatnością, przeliczaniem stóp procentowych, czy stawkami walut. Z takimi drobnymi kwestiami można jednak niezwykle banalnie sobie poradzić. Kalkulator płac oraz podobne urządzenia niewątpliwie będą przydatnym narzędziem, szczególnie dla księgowych które pozwoli na zaoszczędzenie czasu oraz pozwoli uniknąć stresujących chwil.

Continue reading “Obliczanie odsetek” »

Gdy chcesz wnioskować o kredyt, dobrze zastanów się, czy podołasz zobowiązaniu ratalnemu

Każdy poważniejszy sprawunek bądź inwestycja wiąże się z koniecznością zdobycia dużej kwoty. W sytuacji, jeśli nie dysponuje się wystarczającymi oszczędnościami, jedynym wyjściem zazwyczaj jest kredyt zaciągnięty w banku. Teraz banki wprost prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych propozycji usług kredytowych. Zanim jednak zdecyduje się zaciągnąć zobowiązanie pieniężne, należy odpowiednio przeanalizować, czy da się radę terminowej spłacie.

Continue reading “Gdy chcesz wnioskować o kredyt, dobrze zastanów się, czy podołasz zobowiązaniu ratalnemu” »

W obecnych niepewnych czasach wszyscy musimy mieć jakieś oszczędności

W obecnych niestabilnych czasach wszyscy musimy mieć jakiekolwiek oszczędności w innym wypadku nie uda nam się zasnąć spokojnie. Chociaż nasz kraj nie jest już pod zaborami, to czasem słuchając TV możemy zacząć się zastanawiać, czy aby na pewno u nas wszystko jest w porządku i czy nie dojdzie na przykład od takiej sytuacji jaka miała miejsce w Grecji.

Continue reading “W obecnych niepewnych czasach wszyscy musimy mieć jakieś oszczędności” »