Własny biznes na wyciągnięcie ręki

Na prowadzenie własnego biznesu decyduje się coraz więcej tym sprzyja fakt, ze Polska zaczyna wychodzić z kryzysu i widać już pierwsze oznaki ożywienia gospodarczego. Młodzi absolwenci wyższych uczelni mają też możliwość skorzystania z wartościowych grantów finansowych. Na uczeniach działają biura karier oraz inkubatory przedsiębiorczości, które chętnie wspierają ciekawe inicjatywy biznesowe.

Continue reading “Własny biznes na wyciągnięcie ręki” »

Skuteczne triki na ograniczenie kosztów w przedsiębiorstwie

Każde przedsiębiorstwo czasem ma kłopoty finansowe. Najczęściej są one chwilowe jednakże jest to dobra chwila na zastanowienie się nad tym gdzie możemy obniżyć koszta. Możesz to uczynić na wiele sposobów. Pierwszym krokiem do poprawienia sytuacji jest analiza sytuacji. Warto sprawdzić co jest nie tak.

Continue reading “Skuteczne triki na ograniczenie kosztów w przedsiębiorstwie” »

Użyteczne informacje dla przedsiębiorcy, który prowadzi sprzedaż w Sieci

Prowadząc sprzedaż w Sieci, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy mając działalność online wolno uniknąć kasy fiskalnej. Kasa fiskalna może okazać się sporym problemem dla biznesmenów.

Continue reading “Użyteczne informacje dla przedsiębiorcy, który prowadzi sprzedaż w Sieci” »

Gmina Trzebielino – Pierwsza gmina w naszej ojczyźnie 100 procent LED

Wypatrując oszczędności, władze samorządowe w Polsce nierzadko włączają oświetlenie wyłącznie na kilka godzin wieczornych jak też porannych. Przykład gminy Trzebielino pokazuje, iż dzięki mądrej inwestycji można oświetlać drogi i ulice przez pełną noc, przy równoczesnym obniżeniu kosztów energii o ponad połowę, co ma kluczowy wpływ na finanse gminy.

Continue reading “Gmina Trzebielino – Pierwsza gmina w naszej ojczyźnie 100 procent LED” »

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko koszty, wraz z upływem czasu przyjdzie czas na wypracowanie dochodów

Koncepcja na własny biznes to nie tylko odszukanie tzw. niszy, to również stworzenie metodologii wejścia na rynek i umiejętność późniejszego działania. Przed startem, trzeba sobie udzielić odpowiedzi na kilka pytań, m.in.: jakie trzeba będzie ponosić wydatki firmowe i jak je należy rozliczać? Składki ZUS przedsiębiorcy, którzy otwierają działalność na własny rachunek mogą płacić na zasadach ulgowych.

Continue reading “Prowadzenie własnej firmy to nie tylko koszty, wraz z upływem czasu przyjdzie czas na wypracowanie dochodów” »