Obywatelski obowiązek – rozliczyć druk PIT za rok, który minął

Wypełnianie zeznań od zawsze kojarzyło się z ręcznym, a później elektronicznym wypełnianiem klasycznych formularzy. I choć oczywistym było, że im szybciej dokument PIT się wypełni, tym szybciej otrzyma się ewentualny zwrot podatku, bardzo wiele ludzi zwlekało do ostatniego momentu z wysłaniem swojego rozliczenia rocznego. Był to duży błąd, ponieważ często ostatnie dni kwietnia w skarbówkach albo na poczcie wyczekuje się w długiej kolejce do okienka. Ale już od pewnego czasu możemy wysłać deklarację PIT online.

Continue reading “Obywatelski obowiązek – rozliczyć druk PIT za rok, który minął” »

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym w 2016

Polska jest państwem, który biurokracją stoi. Nieważne, czy milioner, czy mówimy o zwykłym Kowalskim każdy posiada zobowiązania względem państwa wiążące się z uzupełnieniem szeregu dokumentów. Do takich należy też rozliczenie się z Urzędem Skarbowym.

Continue reading “Rozliczenie z Urzędem Skarbowym w 2016” »

PIT 2015 i PITy 2016 – frazy, którymi warto się wysłużyć przy wyszukiwaniu aplikacji do rocznych rozliczeń.

Postęp ekonomiczny, gospodarczy oraz techniczny przyczynił się do sporego postępu społeczeństw. W bardzo dużym stopniu rozwinęły się wszystkie dyscypliny życia, jakie wpływają na człowieka. Ulegają one stale oraz ulepszaniu, aby jeszcze bardziej uprościć obywatelowi życie oraz wykonywanie różnorakich zadań oraz czynności, przez co staje się on bardziej wydajnych oraz skuteczny.

Continue reading “PIT 2015 i PITy 2016 – frazy, którymi warto się wysłużyć przy wyszukiwaniu aplikacji do rocznych rozliczeń.” »

Kierowanie księgowości swojej działalności gospodarczej – rzeczowe softy do wystawiania rachunków.

Posiadając działalność gospodarczą, zmuszeni zostaliśmy do prowadzenia rachunkowości, wystawiania faktur i rozliczania się z urzędem skarbowym. Tymczasem nie jest to takie łatwe jak by się wydawało. Powinno znać się na kodeksach prawa skarbowego, wiedzieć z czego przysługuje nam zwolnienie podatkowe oraz wiele różnych spraw, jakie łączą się z podatkami. Jak już wcześniej było wspomniane nie będzie to łatwe zadanie.

Continue reading “Kierowanie księgowości swojej działalności gospodarczej – rzeczowe softy do wystawiania rachunków.” »

Właściwe rozliczenie się z VAT

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest prostą kwestią. Powinniśmy mieć świadomość jak się ze wszystkiego rozliczyć. Powinniśmy też umieć wpisać wszystko do faktury. Wiadomo, że w tych czasach wszystko jest o wiele prostsze niż kiedyś, bo mamy bardzo łatwy i bardzo szybki dostęp do informacji. Powinniśmy jedynie włączyć komputer i spojrzeć do sieci. Dodatkowo istnieją programy komputerowe dla firm, które dają możliwość stosowne uzupełnienie faktur.

Continue reading “Właściwe rozliczenie się z VAT” »