Karty zbliżeniowe jako karty bezdotykowe, plastikowe przypominające wyglądem kartę płatniczą, z wmontowanym niewielkim mikroprocesorem, pamięcią i anteną.

Kontrola dostępu to układ polegający na zainstalowaniu pewnych urządzeń lub oprogramowania oraz urzeczywistnianiu procedur organizacyjnych, mających na celu identyfikację podmiotu. Kontrola dostępu ma zastosowanie głównie pośród wielkich korporacji, których pracownicy pracują w biurowcach i kampusach. Często układy te używa się do zabezpieczeń psamodzielnych lokali, takich jak magazyny czy serwerownie. O popularności tej procedury uwierzytelniania świadczy fakt wprowadzenia jej na zabawach masowych, wyciągach narciarskich, a też na płatnych parkingach. Kontrola dostępu jest to najlepsze rozwiązanie, przy każdych drzwiach instalowany jest czytnik – kontroler który został zaprogramowany do obsługiwania wprowadzonych kart, czytnik – kontroler nie jest połączony żadną siecią z innymi czytnikami w budowli ale działa samodzielnie.

Continue reading “Karty zbliżeniowe jako karty bezdotykowe, plastikowe przypominające wyglądem kartę płatniczą, z wmontowanym niewielkim mikroprocesorem, pamięcią i anteną.” »