W jaki sposób radzić sobie z wymogami formalnymi przy przetargach publicznych?

Rozpoczynając współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, trzeba liczyć się z wymogami otrzymania specjalnych zabezpieczeń umowy, a także z dużą ilością innych formalności. Aby nie zagubić się w gąszczu dokumentów, warto zasięgnąć profesjonalnej porady.

Unia Europejska
Dopóki nie rozpoczynamy współpracy z jednostką samorządu terytorialnego, nie mamy pojęcia, jak mnóstwo formalności należy dopełnić, żeby współpraca przebiegała zgodnie z przepisami prawnymi.

Chcemy pokazać Ci następny nasz tekst – mamy nadzieję, że Ci się spodoba. Aby go przejrzeć, naciśnij link tutaj i już.

A jest to bardzo istotne, szczególnie w sytuacji, kiedy jednym z naszych działań jest pozyskiwanie dotacji unijnych. Władze samorządowe mają ustawowo zagwarantowane, iż zawierając z nimi umowę, zobowiązujemy się wprowadzić zabezpieczenie kontraktu. Chodzi o to, iż pewna sprecyzowana kwota przekazywana jest zlecającemu.

Środki te zostają zamrożone na czas wykonania inwestycji. Pewna część jest odzyskiwana, gdy podczas odbioru stwierdzone zostanie, że inwestycja nie posiada usterek, natomiast pozostała kwota zatrzymywana jest na pokrycie kosztów naprawy usterek, mogących powstać w późniejszym terminie. Każdorazowo wprowadzenie lub odzyskanie kwoty wymaga wypełnienia odpowiednich papierów, dlatego dobrze jest zatrudnić firmę, której celem będzie obsługa kontraktu, rozumiana jako dopilnowanie, by wszelkie kwestie formalne zostały dopełnione.

Przedsiębiorca nie musi mieć własnych środków pieniężnych, by wystartować w przetargu publicznym. Jeśli nie stać nas na uiszczenie gwarancji wadialnej, dostępne są dwa rozwiązania: jednym jest pozyskiwanie dotacji unijnych, drugim pożyczka w banku.

Każde z rozwiązań posiada swoje dobre i złe strony.

Jeżeli masz chęć wyszukać artykuły na ten temat, to przejdź tutaj (http://adwokat-jurendt.pl/szkolenia-i-konferencje/) i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Jeśli współpracujemy z firmą, której rolą jest obsługa kontraktu, możemy zasięgnąć porady dotyczącej tego, jaka forma finansowania inwestycji będzie dla nas najbardziej opłacalna. Taka firma z pewnością udzieli nam również wsparcia w dopełnieniu wszystkich formalności i chodzi nie tylko o zabezpieczenie kontraktu, lecz również o wszelkie inne wymagane dokumenty.

Takie fachowe doradztwo to nie tylko zapewnienie, że nasz brak wiedzy nie doprowadzi do powstania problemów natury prawnej, ale i oszczędność, można bowiem pominąć część procesów formalnych, za które w innych okolicznościach trzeba uiszczać opłaty operacyjne.