Pozyskiwanie informacji

Lata rozwoju gospodarki przyczyniły się do tego, że w licznych branżach rozwinęła się także konkurencja i potrzeba jej badania. W dzisiejszych czasach powstają rzadko spotykane wcześniej firmy, które odpowiedzialne są za zdobywanie wielu tajnych wiadomości i przekazanie za opłatą ich firmie konkurencyjnej. Przez to dział marketingu lub produkcji dowie się o tym, jak przeszkodzić danej firmie działanie. Podmiot tego typu to tzw. wywiadownia gospodarcza.

Continue reading “Pozyskiwanie informacji” »

Czemu nowe firmy kończą działalność tak często? Jak nie podzielić tego losu, na co zwrócić szczególną uwagę?

Statystyki pokazują smutną prawdę oraz mówią, iż około trzech do czterech na pięć zakładanych przedsiębiorstw upada w pierwszych dwóch latach działalności. Co istotne w tej kwestii, sam moment rejestracji przedsiębiorstwa, którego obawia się wiele osób, nie jest najtrudniejszy. Częściej więcej trudności sprawia późniejsza działalność, to znaczy stałe i konsekwentne rozwijanie własnego biznesu. Z jakiego powodu tak się dzieje? Czemu tak dużo firm bardzo szybko zamyka swoją działalność?

Continue reading “Czemu nowe firmy kończą działalność tak często? Jak nie podzielić tego losu, na co zwrócić szczególną uwagę?” »

Jakie materiały promocyjne wskazane jest obecnie tworzyć?

Nie da się ukryć faktu, że obecnie mam do czynienia z nieprzerwanym powiększaniem się ewentualności przedsiębiorczych naszego społeczeństwa. Można wręcz śmiało odważyć się określeniem, że duża część z nas postanowiła na stałe zostawić już dotychczasowe sposoby uzyskiwania pieniędzy przy pomocy pracy na stałym miejscu zatrudnienia, na korzyść założenia osobistej jednostki.

Continue reading “Jakie materiały promocyjne wskazane jest obecnie tworzyć?” »

Jak reklamować swój pub?

W owym tekście będą poruszone wszelkie zagadnienia dot. reklamy swojego baru. Oczywiście nie można powiedzieć, że w każdym przypadku Internauta zwiększy swoją wiedzę o promowaniu knajp, przecież to nie długa książka, ale miejmy taką nadzieję, iż coś tam mimo wszystko można dowiedzieć się wartościowego z tego artykułu. A więc: w jaki sposób promować własny lokal w tych ciężkich czasach? Przecież dzisiaj panuje wielka konkurencja między biznesmenami prowadzącymi działalność w tej branży.

Continue reading “Jak reklamować swój pub?” »

Prowadząc własną działalność gospodarczą musisz zwrócić uwagę na prawa autorów

Sporo osób zastanawia się, w jaki sposób odróżnić wzór użytkowy od przemysłowego. Trudno opisać ową różnić, ale spróbujemy pokrótce to wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy to przedmiotami, które mogą zostać chronione przez prawo, jeżeli oczywiście są nowatorskie, tzn. nieskopiowane przez kogoś. Wzór użytkowy to dany przedmiot, dana rzecz, coś co możemy poczuć pod palcami, natomiast wzór przemysłowy to ogólne wrażenia dla oka, czyli wygląd. Aby szybciej to zrozumieć, weźmy stół, będzie wzorem użytkowym, jeśli np. będzie miał sześć nóg i blat będzie połączeniem szklanej powierzchni z drewnem (oczywiście wszystko zrobione w innowacyjny sposób), a wzorem przemysłowym będzie wygląd tego stołu, czyli to, jak będzie wyglądało szkło czy drewno oraz, że nogi będą z różnego typu drewna w różnych odcieniach. Można zgłosić kilka odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł posiadać zamglone szkło w różnych kolorach. Taka jest najważniejsza różnica pomiędzy wzorem użytkowym a przemysłowym.

Continue reading “Prowadząc własną działalność gospodarczą musisz zwrócić uwagę na prawa autorów” »