Konferencja – ważne wydarzenie w życiu firmy – jak dopasować odpowiednie miejsce

Wielu ludzi pracuje w firmach, w jakich raz na pewien czas przygotowywane są konferencje. Mają one różnoraki charakter i częstokrotnie jest tak, że udział w nich jest obowiązkowy ze względu na merytoryczną zawartość opracowanych przemówień. Jeśli i my mamy do czynienia z tego typu zdarzeniami na co dzień, to z pewnością wiemy, jak one wyglądają.

sala konferencyjna
Autor: JasonParis
Źródło: http://www.flickr.com

Niejednokrotnie jednak nie są one urzeczywistnieniem pragnień o spędzeniu wolnych kilku godzin. Nudno opowiadający lub przedstawiający swe zdanie prelegenci, średnie bądź nawet kiepskie jedzenie, brak muzyki dostosowanej do miejsca, zawodna obsługa… Te i sporo innych minusów można by było napisać na kartce papieru pod tytułem „nieudana konferencja”. Jeśli wobec tego zależy nam na tym, aby brać udział wyłącznie w ciekawych wydarzeniach tego typu, to możliwe, że my sami moglibyśmy uczynić coś w tym kierunku. Nie można zaprzeczyć, iż raz na jakiś czas nasz szef cieszyłby się, gdyby ktoś raczył zaproponować świeże i odpowiednie pomysły mające pozytywny wpływ na całą firmę. Nie bójmy się wyzwań tego typu! Już teraz możemy zgłosić się jako kandydaci na organizatora. Zapewne ta rola nauczy nas czegoś dobrego, postawi w sprzyjającym świetle przed zwierzchnikiem i spowoduje, iż pokonawszy swoje niepokoje raz, zaczniemy spoglądać na siebie z większym zaufaniem w swoje możliwości. A te są niemal nieograniczone. Sale konferencyjne Warszawa już czekają na nasze inicjatywy (popatrz: źródło)! Jeśli zastanawiamy się nad tym, co robić, aby planowana przez nas konferencja prezentowała sobą wysoki poziom, to być może znakomitym konceptem dla podniesienia poziomu własnej kreatywności będzie wybranie się na otwarte konferencje zorganizowane przez inne firmy.

wystąpienie
Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com

Zderzając ze sobą parę konceptów na to, jakim sposobem taką imprezę zrobić, jaśniej zobaczymy, co się sprawdza, a czego korzystniej nie robić. Z tego powodu zweryfikujmy czy sala konferencyjna Pabianice nie jest dziś zajęta przez jakichś prelegentów oraz jeżeli szczęście nam będzie sprzyjało, to pójdźmy do niej, aby ich posłuchać – ! Na pewno warto też skontrolować propozycje poszczególnych sal oraz zwrócić uwagę na ich wystrój. Oprócz niego istotne są kompetencje obsługi, muzyka, podawane dania oraz ogólny klimat pomieszczenia. Jeżeli niniejsze elementy weźmiemy pod uwagę, wówczas sukces mamy w kieszeni!