Barwa, kształt – kojarzone logo

Prawda wygląda tak, że każda firma sama musi zadbać o to, jak będzie postrzegana przez klientów i przez konkurencję. Jeżeli zależy nam na tym by działać profesjonalnie w jakiejkolwiek branży powinniśmy nie zapominać o tym jak istotny jest porządny marketing. Marketingowe rozwiązania tworzą odpowiedni wizerunek firmy, a firmę należy konkretnie wypromować.

prawo autorskie w internecie

A firma marząca o właściwej promocji powinna posiadać wzór (polecamy dodaj serwis do stron zaufanych) na swój znak towarowy. Kiedy chodzi o znaki towarowe (wiedza o znakach towarowych, której potrzebujesz), to niemalże każdego dnia pojawia się ich mnóstwo. Tak, więc nie jest łatwo zrobić unikatowy pod względem odcieni, kształtu rzecznik (polecamy serwis internetowy) towarowy. Trzeba jednak się postarać żeby posiadać znak, który będzie utożsamiany z naszą firmą oraz jej usługami/produktami. Opatentowany znak towarowy pozwala na zwalczanie nieuczciwej konkurencji – o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Niestety są firmy, które postanawiają podszywać się pod inne podmioty gospodarcze. Z tego powodu tak istotne jest konkretne spojrzenie na wszelkiego rodzaju sprawy powiązane z tym, co nasza firma ma w ofercie i z tym, w jaki sposób to wszystko przekazuje światu.

Sieć internetowa a prawa autorskie

Internet doprowadził do tego, że ziemia nazywana jest globalną wioską. Wszystko mamy w zasięgu ręki. Nie musimy się martwić, że u nas w kraju nie jesteśmy w stanie czegoś dostać, wystarczy kilka kliknięć i dostajemy po kilku dniach przesyłkę np. z Chin. Jednak Internet jest również wielką pułapką. Trudno jest wyegzekwować prawa autorskie w Internecie – to musimy wiedzieć o prawach autorskich w internecie. Wiadomo, że jest to realne, bo odpowiednie przepisy prawne działają w tym aspekcie, ale przez to, że jest bardzo duża ilość stron trudno jest określić, czyja była dana idea.

znak towarowy
Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com

Kto pierwszy na coś wpadł. Tak, więc, chociaż są na wszystko ustawy, to ludziom ciężko jest upominać się o swoje prawa. Nie chodzi tu tylko o słowo pisane, ale również o zdjęcia, czyli ogólnie o utwory i prawa osoby, która je stworzyła do nich właśnie. Warto decydując się zostać twórcą internetowym sprawdzić jak, to dokładnie się prezentuje, by potem nie być zaskoczonym, że nie możemy zacząć dochodzić swych praw w sądzie, bo sprawa z góry jest przegrana. Poza tym należy pamiętać wykorzystując jakiś utwór internetowy, żeby napomknąć o źródle.