Klimatyzatory – wszystko, co powinieneś widzieć

Bez względu na to, czy posiadamy budynek, biuro, mieszkanie, daczę czy altankę, klimatyzatory bywają przydatne. Zapewnienie odpowiedniej ciepłoty lub chłodu oraz kontrola wilgotności znacznie zwiększają komfort pracy i rekreacji. Problem tylko, jaki rodzaj kupić? Odpowiedź znajduje się w dalszej części artykułu.

klimatyzatory
Źródło: http://www.aleklima.pl/

Często używane są klimatyzatory typu split. Zawierają one dwie części. Pierwsza z nich, skraplacz, znajduje się na zewnątrz. Druga – parownik – musi być zamontowana w środku. Żeby kupić tego typu klimatyzator, niezbędna jest możliwość umieszczenia skraplacza za oknem lub na balkonie. Split daje dobrą ergonomię i jest mało głośny.

Innym modelem jest klimatyzacja okienna. Zbudowana jest z jednej części i montuje się ją w witrynie okiennej lub w wydrążonej ścianie. Patrząc na komplikacje instalacji, konieczność wyburzenia części muru oraz nieefektowny wygląd, klimatyzatory tego rodzaju używane są głównie w zabudowaniach gospodarczych i handlowych. Więcej w tym temacie: linkuję.

Sprzedaje się też model ruchomy. Klimatyzator kompaktowy można nosić za sobą wszędzie i włączać w każdym pomieszczeniu. Technologia ta ma jednak dwie wady. Przede wszystkim, trzeba pokój, który chcemy grzać lub chłodzić, odpowiednio zmodyfikować. Nie obejdzie się bez drążenia dziury na przewód wylotowy klimatyzacji. Po drugie, klimatyzator – (wentylacja Smartbox) bardzo głośno pracuje.

aleklima. logo aleklima

Kupując klimatyzator, należy dostosować go do metrażu lokalu. Na portalach producentów można napotkać właściwe tabelki potrzebnej mocy. Przykładowo, by utrzymać w cieple lub chłodzić pomieszczenie o wielkości 50 m2 , potrzeba mocy w okolicach 4 kilowatów.

I na koniec pozostaje decyzja, jakiej firmy sprzęt zakupić. Polecić można klimatyzatory lg, dobrej jakości i ergonomiczne. Koreańscy producenci są znani ze świetnego sprzętu AGD, dlatego też powinniśmy wziąć pod uwagę również klimatyzatory samsung.

I ostatecznie zostaje decyzja, jakiej marki sprzęt nabyć. Polecić można klimatyzatory LG, dobrej jakości i ergonomiczne. Wićej tutaj: Producenci z Korei słyną ze wybornego sprzętu artykułów gospodarstwa domowego, dlatego powinniśmy uwzględnić w wyborze także klimatyzatory Samsung

Źródło: Aleklima.pl