Ważne rady na portalu podatkowym

Najczęściej osoby dokonujące rozliczenia z fiskusem poszukują w sieci dobrych i szytych na miarę rozwiązań. Poszukują informacji w tym obszarze, w którym nie są całkowicie obeznani. Inni, bardziej doświadczeni, chętnie dzielą się swymi przemyśleniami jak i najróżniejszymi wskazówkami w tym zakresie.

Continue reading “Ważne rady na portalu podatkowym” »

Umowa o kupnie lub zbyciu – poradnik

W dzisiejszych czasach, jeśli chcielibyśmy coś kupić lub sprzedać należy nie zapominać o rachunkach. Obecnie każdy musi brać paragon, bo nie wiadomo, gdy okaże się przydatny. Oczywiście, kiedy przyjdziemy do mieszkania i otworzymy zakupiony produkt i okaże się, że coś jest nie tak, paragon okaże się pomocny przy wymianie rzeczy albie paragon będzie pomocny, kiedy zechcemy zwrotu pieniędzy. Jednak, kiedy kupujemy coś większego przykładowo samochód z drugiej ręki, to trzeba podpisać porządną umowę. Najczęściej osoba , która sprzedaje samochód wszystko przygotowuje, ale my jako kupujący powinniśmy się z taką umową zapoznać.

Continue reading “Umowa o kupnie lub zbyciu – poradnik” »

Kasa fiskalna – wymagany element nawet małej firmy!

Kasa fiskalna jest potrzebna w takich biznesach, w których handluje się albo świadczy usługi dla zwykłych osób. Zatem tak naprawdę znacząca część właścicieli firm ma na stanie co najmniej jedną kasę fiskalną. Generalnie realia są takie, że niewielcy przedsiębiorcy robią wszystko co można, aby tak jakby sprawić, iż mimo wszystko wcale nie będą zobowiązani mieć kasy fiskalnej.

Continue reading “Kasa fiskalna – wymagany element nawet małej firmy!” »

W jaki sposób radzić sobie z fakturami dysponując własnym przedsiębiorstwem?

Każdy biznesmen doskonale wie, iż ogólnie nie jest trudne np. zdobywanie klientów bądź współpraca z nimi, ale po prostu problemem jest biurokracja. To bardzo smutne, ponieważ ciężko znaleźć jakikolwiek sens w tej całej biurokracji. To przecież sprawia, że zamiast pracować, zdobywać nowych klientów i zamówienia, przedsiębiorcy są zmuszeni do tracenia cennego czasu na bzdurne formalności. Jednakże na szczęście możemy jakoś ograniczyć kłopoty z biurokracją.

Continue reading “W jaki sposób radzić sobie z fakturami dysponując własnym przedsiębiorstwem?” »