Zamierzasz zorganizować szkolenie lub konferencję? Wybierz przede wszystkim rewelacyjny obiekt!

Aktualnie coraz większa liczba firm robi naprawdę wiele, aby ich pracownicy mogli wykonywać pracę na zaskakująco wysokim poziomie. Motywują zatrudnione osoby doskonałymi zarobkami, ale w zamian oczekują gotowości do poszerzania posiadanej wiedzy oraz umiejętności. Wiele firm nie tylko wysyła osoby, które są w nich zatrudnione na mające charakter zewnętrzny szkolenia lub konferencje, ale stawia również na samodzielną organizację tego rodzaju wydarzeń.

Continue reading “Zamierzasz zorganizować szkolenie lub konferencję? Wybierz przede wszystkim rewelacyjny obiekt!” »

Kierujesz swoją firmą? Powinieneś zainwestować w kursy dla swoich pracowników

Wielu ludzi marzy o swojej działalności, ale nie każdy jest zorientowany, jak dużo zadań będzie wtedy na nich spoczywać. Potrzebne jest nie wyłącznie sprawne zarządzanie aktualnymi działaniami, lecz także pamiętanie o zobowiązaniach finansowych, kontrolowanie wszelkich umów i inwestowanie w działalność, by bezustannie uzyskiwać nowych klientów oraz mieć uznanie na rynku. Jednym z koniecznych zadań każdego pracodawcy jest również planowanie warsztatów dla swoich podwładnych.

Continue reading “Kierujesz swoją firmą? Powinieneś zainwestować w kursy dla swoich pracowników” »

Warsztaty strategiczne z racjonalizacji procesów – opłaca się?

Co można mieć na myśli przez określenie usprawniania cykli? Co ważne jest to określenie najlepszego sposobu, ze wszystkich dostępnych, dla tego miejsca pracy. Pod rozważenie w procesie definiowana stanu rzeczywistego bierze się przede wszystkim kryteria takie jak: straty, zarobki, zużycie zasobów, oddanie pracowników, zarządzanie czasem, a ponadto zużycie prądu lub poziom śmieci.

Continue reading “Warsztaty strategiczne z racjonalizacji procesów – opłaca się?” »

Prowadząc własną działalność gospodarczą musisz zwrócić uwagę na prawa autorów

Sporo osób zastanawia się, w jaki sposób odróżnić wzór użytkowy od przemysłowego. Trudno opisać ową różnić, ale spróbujemy pokrótce to wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy to przedmiotami, które mogą zostać chronione przez prawo, jeżeli oczywiście są nowatorskie, tzn. nieskopiowane przez kogoś. Wzór użytkowy to dany przedmiot, dana rzecz, coś co możemy poczuć pod palcami, natomiast wzór przemysłowy to ogólne wrażenia dla oka, czyli wygląd. Aby szybciej to zrozumieć, weźmy stół, będzie wzorem użytkowym, jeśli np. będzie miał sześć nóg i blat będzie połączeniem szklanej powierzchni z drewnem (oczywiście wszystko zrobione w innowacyjny sposób), a wzorem przemysłowym będzie wygląd tego stołu, czyli to, jak będzie wyglądało szkło czy drewno oraz, że nogi będą z różnego typu drewna w różnych odcieniach. Można zgłosić kilka odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł posiadać zamglone szkło w różnych kolorach. Taka jest najważniejsza różnica pomiędzy wzorem użytkowym a przemysłowym.

Continue reading “Prowadząc własną działalność gospodarczą musisz zwrócić uwagę na prawa autorów” »