Kilka ważnych informacji o tym, w jaki sposób można dokonywać celnych dopraw w innych krajach.

Praktycznie każda firma będzie się musiała rozliczać ze skarbówką. Zależnie od charakteru prowadzonej działalności może to być proste policzenie podatków, ale też bardziej skomplikowane w przypadku prowadzenia działalności importowej czy eksportowej. Szczególnie w tych ostatnich przypadkach firmy mają liczne formalności do wykonania, bowiem będzie jeszcze dochodzić kompleksowa odprawa celna.

terminal kontenerowy
Autor: tommy japan
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety u nas cały czas są z tym duże problemy, mimo znacznego polepszenia sytuacji w ostatnim czasie.

Jeżeli pragniesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, to czytaj tu urlop opieka nad dzieckiem następne treści. Należy kliknąć w poniższy link.

W szczególności importerzy bywają narażeni na nieplanowane kontrole, konieczność dostarczenia wielu zupełnie niepotrzebnych dokumentów, a czasami będzie to zwyczajnie zły humor celnika, aby wszystko się opóźniło. Kolejnym problemie jest fakt, że urzędnicy samodzielnie interpretują przepisy, więc właściciele firm nie wiedzą tak naprawdę, czy w danym przypadku prawidłowo się rozliczają. Wszystko to sprawia, że coraz większa ilość firm rezygnuje z odprawiania się w naszych urzędach, i zaczynają się rozliczać tam, gdzie towar pojawia się na terenie Unii Europejskiej, przeważnie są to Niemcy ze względu na bliskie sąsiedztwo i wielki port w Hamburgu.

transport lotniczy
Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Aby można było zacząć takie rozliczenia, niezbędne jest przedstawicielstwo fiskalne któregoś z niemieckich partnerów – unijne przepisy będą bowiem pozwalać na dokonywanie rozliczeń w każdym z krajów członkowskich. Taki pośrednik odpowiedzialny jest za wszystkie rzeczy wiążące się z przygotowaniem dokumentów celnych, a także zajmie się odpowiednimi procedurami które mają odpowiednio porozliczać należne cło i podatki. Wszystko rozpoczyna się w momencie dotarcia towaru na teren Unii, najczęściej będzie to wyładowanie kontenera w jednym z portów w Niemczech. Po przygotowaniu i złożeniu w urzędach całej dokumentacji konieczne będzie przewiezienie towarów do końcowego klienta.

Kiedy fascynuje Cię prezentowany temat, to odsyłam do www (https://silesia-fundusz.pl/), ponieważ odnajdziesz tu wiele ciekawych zagadnień na ten temat.

Trzeba będzie więc w tym celu zapewnić transport niemcy polska, może to być albo drogą lądową, albo następnym statkiem do polskiego portu. Dzięki przeniesieniu odprawy do innego kraju nasi przedsiębiorcy nie tylko tracą na to znacznie mniej czasu, ale często sporo też oszczędzają.