Kilka słów o felgach. Jakie lepiej stosować? Które się lepiej sprawują? W jaki sposób o nie dbać?

Moda na felgi aluminiowe rośnie w ogromnym tempie i stanowi to bardzo pozytywne zjawisko. Nie oznacza to natomiast, że jest to jedyne właściwe rozwiązanie dla kół samochodowych. Standardowe “stalówki” wciąż posiadają silne strony, o których nie możemy zapominać.

felgi
Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Różnica między obręczami ze stali i takimi zrobionymi ze stopów aluminium, która jest widoczna zaraz na początku to wygląd. Żaden entuzjasta tuningu wizualnego nie będzie mógł obejść się bez odpowiednio dobranych felg aluminiowych do własnego pojazdu. Takie koła sa w stanie odmienić każdego “kopciuszka” w pojazd siejący zachwyt pozostałych użytkowników dróg. Pod tym względem felgi tradycyjne tracą z kretesem. Tradycyjne stalowe obręcze posiadają inne zalety, które gwarantują im niezmienne miejsce w sercach wielu kierowców. Są to głównie niska cena zakupu takich kół oraz łatwość naprawy. Tańsze typy felg aluminiowych coraz bardziej dorównują swoją ceną, lecz wciąż nie mogą poszczycić się taką samą trwałością.

Poczytaj również:

Nawet jak już zdarzy nam się uszkodzić felgę, aż tak iż wymaga ona napraw, tą tradycyjną obręcz można często zregenerować z pomocą paru solidnych uderzeń młotka. Nie da się tego samego powiedzieć o felgach aluminiowych, gdzie proces doprowadzania do poprzedniego stanu jest o wiele bardziej pracochłonny a przy tym wymagający specjalnego wyposażenia warsztatowego. Pozycja felg stalowych osłabia się z roku na rok, ale póki póki wciąż będziemy mieli na naszych drogach dziurawą nawierzchnię oraz zbyt wysokie krawężniki, to nadal będą najlepszym zakupem dla wielu kierowców. ochrona – www.securityservice.pl

kosmetyki samochodowe
Autor: Listener42
Źródło: http://www.flickr.com
Aby samochodowe felgi były w jak najlepszym stanie musimy o nie zadbać, dobrze nadaje się do takich rzeczy preparat do czyszczenia felg.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z tą tematyką, to kliknij tu i zobacz – z pewnością Cię to zainteresuje.

Często ludzie uważają, iż kosmetyki samochodowe stosowane są jedynie w środku pojazdu, ale jeśli chcielibyśmy zachować bardzo dobrą jakość felg, powinniśmy pamiętać o właściwej pielęgnacji. Dzięki temu nasze felgi będą wyglądały doskonale, a nie ma chyba nic milszego dla właściciela samochodu, gdy ktoś zachwala jego samochód. Tego typu środki są dostępne w wielu sklepach – stacjonarnych, jak i w Internecie, nie ma w związku z tym problemu, żeby je dostać.

Może Cię też zainteresować: