W jakiej sytuacji trzeba zamienić opony zimowe na opony letnie?

Wszelki kierowca winien niewątpliwie wiedzieć w jakim momencie należy zamienić opony zimowe na opony letnie. Twierdzi się, że zmiany opon na letnie dokonujemy gdy średniodobowa temperatura wynosi ponad 7 stopni Celsjusza.

dużo więcej
Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się więc obserwować obecną pogodę i temperaturę, gdyż dzięki temu będziesz wiedzieć kiedy zajdzie czas na wymianę opon na letnie. Jeżeli przez okres mniej więcej dwóch tygodni utrzymuje się pozytywna temperatura w wysokości 6-7 stopni to powinno się zaopatrzyć już swój wóz w opony letnie warszawa. Opony letnie odróżniają się parametrami od opon zimowych, są one twardsze i bardziej nieugięte na zużycie w lecie, dzięki oponom letnim jazda na drodze jest o wiele bardziej pewna.

Każde opony – najniższa cena na wypełnianie opon – sprawdź niskie ceny na wypełnianie opon – przystępne na rynku głównie mają na celu bezpieczeństwo kierowcy oraz wygodę w toku jazdy, wskutek tego konieczne jest używanie stosownych opon w danej porze roku. Zimą stosujemy opony zimowe, jakie są przystosowane do zimowych warunków, takich jak na przykład śliskie drogi, śnieg albo ujemna temperatura, natomiast latem wykorzystujemy opony letnie, które mają o wiele lepszą powierzchnię styku z nawierzchnią suchą oraz pozwalają na lepsze hamowanie. Wszystko to zawdzięczają mniejszej ilości rowków oraz nacięć, odwrotnie jest w przypadku opon zimowych.

Czyżby posty stworzone na tej witrynie druk sublimacyjny łódź całkowicie Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Jednakże, jeśli pragniesz więcej, to wejdź tu.

Dodatkowo jazda na letnich oponach jest też cichsza, często opony letnie powodują, że zużywa się też mniejsza ilość paliwa.

pojedyncza opona
Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając opony letnie trzeba zwrócić uwagę również na ich parametry i rodzaj, ponieważ nie każde opony letnie warszawa (przejdź do źródła) będą pasować do wszelkiego modelu wozu. Podczas kupowania letnich opon wskazane jest więc wziąć pod uwagę właściwy rozmiar opony, indeksy ładowności czy prędkości, do tego zwróć też uwagę na pułap hałasu jaki generuje dana opona albo na ich przyleganie. Dzięki temu jazda na oponach letnich okaże się dla Ciebie nie wyłącznie bezpieczniejsza, ale także o wiele bardziej komfortowa, a wiadomo, iż komfort podczas jazdy wozem ma dla wielu kierowców ogromnie ważkie znaczenie.