Każdy świadomy pasażer linii lotniczych powinien wiedzieć, że za opóźnienie odlotu maszyny należy mu się odszkodowanie

Nierzadko mówi się, iż w czasach, w których żyjemy świat jest „mniejszy” niż wcześniej, ponieważ o wiele szybciej możemy podróżować z jednego miejsca do innego. Bez wątpienia na podany stan rzeczy duży wpływ wywarło początkowo pojawienie się samolotów, następnie zaś ich popularyzacja. Obecnie w zasadzie każdy może sobie pozwolić na podróżowanie samolotem przynajmniej co jakiś czas, przykładowo dzięki niedrogim liniom lotniczym.

lot samolotem
Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z popularyzacją samolotów pojawiły się również różne komplikacje z tego wynikłe. Jako ilustrację tego stanu rzeczy można podać fakt, że stworzone zostały specjalne regulacje prawne jeśli o to chodzi. Przykładowo, jeżeli naszym udziałem stanie się odwołany lot odszkodowanie powinno nam zostać wypłacone na podstawie wspomnianego prawa. Jego wysokość zależna jest od odległości, jaką planowaliśmy przebyć samolotem a również od tego, czy cel naszej podróży znajduje się w strefie UE. Jak łatwo można się domyślić, większe odszkodowanie otrzymamy w wypadku większych odległości.

Wpadł Ci w oko ten tekst? Jeśli tak, to sprawdź też praktyczne źródła, które zawierają podobne informacje na podnoszony temat – jeśli masz ochotę, to sprawdzić kliknij tutaj!

Wspomniany powyżej przypadek nie jest jedynym, w jakim możemy ubiegać się o odszkodowanie. Powinno zostać nam ono przyznane także w co najmniej dwóch innych sytuacjach. Można zatem starać się o nie jeśli nie zostaniemy wpuszczeni na pokład w wyniku zbyt dużej sprzedaży ilości miejsc oraz gdy lot się nie odbędzie. Jak wynika z powyższych przypadków, ogólnie można zauważyć, że latanie samolotem to stosunkowo pewny środek transportu. Nie wolno dodatkowo zapominać o szybkości podróży samolotowych. Następnym plusem jest z pewnością wygoda.

Jeżeli takiego typu tematyka jest dla Ciebie istotna, to koniecznie zerknij na serwis (https://naklejki-wroclaw.pl/produkty/naklejki-personalizowane), który na pewno także przykuje Twój wzrok.

Decydując się na podróż samolotem nie trzeba obawiać się braku miejsc siedzących. Mimo różnorakich zalet, wiele osób niestety obawia się latania samolotem. Jako przyczynę swoich obaw osoby te przeważnie podają fakt, że ewentualnej katastrofy lotniczej praktycznie nie da się przetrwać (odszkodowanie od linii lotniczych). Argument ten nie jest oczywiście pozbawiony słuszności, jednak nie powinno się zapominać, iż wypadki samolotów zdarzają się nad wyraz rzadko. Nie można także zapominać o kwestiach finansowych. Im więcej osób będzie latało samolotami, tym tańsze będą loty, co z pewnością będzie stanem pożądanym. Podsumowując – miejmy nadzieję, że nie będziemy zmuszeni nadmiernie często korzystać z odszkodowań.