Karty zbliżeniowe mocno zmniejszają czas płacenia za sprawunki

Czy jesteśmy spokojni o własne pieniądze?

Musimy wydawać sobie sprawę z tego, że coraz więcej transakcji finansowych okazuje się być przeprowadzanych poza bankami. Sprawia to, że zjawia się dużo sposobności do tego, aby nasze pieniądze zostały zdobyte przez kogoś do tego nie uprawnionego. Na szczęście o tych zagrożeniach bardzo dobrze mają świadomość banki, a co się z tym wiąże, przykładane są tam wszelkie starania, by unikać tego rodzaju sytuacji i by zagwarantować zupełne bezpieczeństwo wszystkich transakcji, które będą przez nas podejmowane.

Kontrola dostępu odbywa się na różnych poziomach

Znacznie częściej przelewy robione będą przez połączenia online, co powoduje, że powinny okazać się dobrze zabezpieczone. Przez to właśnie kontrola dostępu (porównaj ), czyli potrzeba wpisywania numeru indywidualnego, a też odpowiedniego hasła. Od czasu do czasu określamy je samodzielnie, a od czasu do czasu jest ono wysyłane za pomocą specjalnego tokena. W dodatku należy wiedzieć, że przy samodzielnym przelewie uzyskujemy smsem kod, który należy wprowadzić w celu weryfikacji, a to wszystko po to, by nikt nie miał szansy wysłać pieniędzy bez naszej zgody, nawet jeśli zna nasze hasło i numer indywidualny.
wejście
Autor: Ewan Munro
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym przez banki są karty zbliżeniowe, które pozwalają na zapłacenie za sprawunki bez konieczności wpisywania kodu pin, sprawdź . Takie płatności okazują się być szybsze oraz zabierają mniej czasu, przez co wypychają nawet płatności gotówką, gdyż takie poszukiwanie pieniędzy w portfelu też bierze dużo czasu.Pojawiają się kolejne środki ochrony

Jeśli chcemy być spokojni o własne pieniądze, to powinniśmy rzetelnie sprawdzić te wszystkie zabezpieczenia. Poza tym powinniśmy wiedzieć, że okazują się być one co jakiś czas zmieniane i unowocześniane, tak by pojawiać się ciągle o krok przed hakerami, którzy próbują je łamać. Na szczęście te zabezpieczenia są znacznie bardziej rozbudowywane.

Sprawdź także –