Zgrani pracownicy – firma będzie szybciej się rozwijała

Żyjemy w czasach, gdy inteligencja emocjonalna jest bardzo częstym tematem nie tylko wykładów akademickich. Relacje interpersonalne we współczesnej rzeczywistości, gdy świat stał się globalną wioską i obywatele mogą się ze sobą porozumiewać bez żadnych niemal przeszkód, stały się kluczem do tego, aby współpracować i wchodzić w najróżniejsze relacje.

Continue reading “Zgrani pracownicy – firma będzie szybciej się rozwijała” »

Pracuj jako specjalistyczny tłumacz!

Zapotrzebowanie na osoby biegle posługujące się różnymi językami obcymi jest na obecnym rynku pracy naprawdę duże. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bo osoby takie potrzebne są chociażby w firmach prowadzących wymianę handlową z innymi państwami – nikomu nie musimy chyba nawet tłumaczyć tego, że bez pomocy profesjonalnego tłumacza coś takiego byłoby dużo trudniejsze, jeśli w ogóle możliwe. Z pewnością jest to doskonała wiadomość dla kogoś, kto tylko pasjonuje się dowolnym językiem, bo dzięki temu przy odpowiednim podejściu można bez większych kłopotów związać z tym swoje życie zawodowe.

Continue reading “Pracuj jako specjalistyczny tłumacz!” »

Obecnie powinniśmy inwestować w nasz rozwój

W dzisiejszych czasach łatwo rozpłynąć się w oceanie szarości. Ciężko jest się wyróżnić. Ci, którzy nawet chcą tego dokonać zderzają się ze ścianą. Zapisują się do różnorodnych reality show lub talent show i obnażają się przed całą Polską. Robią to, bo chcą być znani i coś zdobyć, to normalne, nie ma co tego negować, co z tego, bo są jedynie kukiełkami w rękach zawodowych graczy – speców z branży medialnej. Skończy się sezon talent show, przyjdą następni, a Ci co do tej pory byli obiecujący zostaną błyskawicznie zapomniani.

Continue reading “Obecnie powinniśmy inwestować w nasz rozwój” »

Jak radzić sobie w pierwszej pracy oraz co należy wiedzieć rozpoczynając swoją przygodę na rynku pracy?

Zaczynając pracę powinniśmy zapoznać się z rynkiem i podstawowymi pojęciami z tej dziedziny. Wiedza o prawach jak również obowiązkach pracownika niekiedy może nam się przydać, gdy napotkają nas różnego typu kłopoty w pracy. Pierwsza praca to czasami nie lada wyzwanie dla młodych osób. Żeby ułatwić sobie trochę początki kariery, warto dowiedzieć się jak wygląda dobrze sporządzona umowa i jakie opłaty ponosimy kiedy zostanie nam zaoferowana umowa zlecenie.

Continue reading “Jak radzić sobie w pierwszej pracy oraz co należy wiedzieć rozpoczynając swoją przygodę na rynku pracy?” »