Kamera i zegarek do tropienia i nie tylko – dowiedz się co nieco na ich temat

Zazwyczaj szpiegowanie kojarzymy z serialami wojennymi, na czele z postacią legendarnego Jamesa Bonda. Agent królowej brytyjskiej bywał uzbrojony po pachy w mnóstwo gadżetów. Oczywiście wszystkie z nich określane były mianem „szpiegowskich”.

Dzisiaj ciągle wielu ludzi kojarzy kamery i zegarki szpiegowskie z pracą agenta w kontrwywiadzie i podsłuchem, wspomniane wyposażenia są również wykorzystywane nie tylko w „wojnach” agentów. Choć szpiegowanie kojarzone jest wyłącznie z walką państw. Natomiast wykorzystanie, jakiemu poddawana jest dziś np. kamera szpiegowska, to w większości przypadków śledztwa detektywistyczne. Jej funkcje są bardzo podobne do tych w kamerach monitorujących np. sklepy i ich zaplecza przez 24 godziny dobę.

Czy ciekawią Cię tego typu zagadnienia? Jeśli tak, to jeszcze więcej (http://kodak.wroclaw.pl/) tego typu postów stworzono na naszej następnej witrynie. Zapraszamy!

W odróżnieniu od monitoringu małych i dużych hal, kamerka szpiegowska jest drobniutka, a ponad to jest starannie kamuflowana by nie rzucała się w oczy. Jej głównym zadaniem jest nagrywane podejrzanych rozmów osób trzecich. Służy także do zbierania „gorących” dowodów w śledztwach interwencyjnych i jako podsłuch. Podsumowując: służy w celu aby tajne układy wychodziły na światło dzienne.

Obecnie warunki technologiczne gwarantują obrazy rejestracji w najwyższej jakości HD. Jeśli rejestrator zacznie kręcić pożądaną „sytuację” i kamera zacznie działać, to zapewne na sto procent nic nie umknie jej uwadze, zarówno pod względem obrazów, filmowania i dźwięku. To również zasługa równie małych kart micro SD, które dają sposobność ciągłego nagrywania przez wiele godzin w najwyższej jakości.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się większą ilość detali na przedstawiony w tym miejscu temat, to użyj źródła (https://media-max.pl/category/cd-sacd) zaprezentowanych w zbliżonym wpisie.

Kamery szpiegowskie posiadają wręcz niewidzialne obiektywy, o rozmiarze zaledwie milimetra. Cały mechanizm ma nieco ponad centymetr, góra kilka centymetrów i zamontowany jest na niepozornym sznurku.

Analogiczną funkcję podglądania pełni zegarek szpiegowski, który także ma niewidzialną dla ludzkiego oka matrycę kamery. Jest do tego jeszcze bardziej niepozorny od kamery szpiegowskiej, gdyż noszony jest jako gadżet codziennego użytku na ręce. Zegarek szpiegowski w swoim wyglądzie zupełnie nie różni się od tradycyjnego zegarka. Dla jakościowej ochrony zamontowanej weń kamery, dyktafonu czy aparatu robiącego zdjęcia w jakości HD (!) stosowane są koperty ze stali szlachetnej i gładkie, odporne na ryski szkiełka mineralne.
Autor