Jesteś maniakiem kawy? Potrzebna ci kawiarka włoska

Nie możesz wyobrazić sobie porannych rytuałów bez wybornej kawy? Po południu także z pewnością lubisz odpocząć z filiżanką małej czarnej, dlatego powinieneś zastanowić się nad zakupem kawiarki włoskiej.

atrakcyjne ceny
Autor: Alexander Kolosov
Źródło: http://www.flickr.com
Kawiarki włoskie umożliwiają w łatwy sposób zrobić doskonałą kawę. Składają się z podstawki, lejka, w który wsypujemy kawę i z czajniczka. Na początek nalewamy wodę, uważając, by nie przekroczyła określonego poziomu. Najlepiej używać wody filtrowanej, dzięki temu ustrzeżemy się przed kamieniem.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie pasjonujący, to spójrz także na pomocne informacje (http://rolety123.pl/zaluzje-warszawa/), które posiadają ciekawe dane – na pewno Cię wciągną kompletnie!

Następnie wsypujemy kawę do lejka, ale nie trzeba jej ubijać.

To istotne, ponieważ niejeden człowiek ma zwyczaj ubijania utrwalony z ekspresów – w przypadku kawiarek wystarczy tylko ugładzić powierzchnię przemielonych ziarenek i otrzepać to, co zostało na krawędziach – . Potem przykręcamy czajniczek do nadmienionej podstawki i ustawiamy wszystko na kuchence. Należy pamiętać, iż grzejemy jedynie dno kawiarki, a nie jej boki, gdyż w taki sposób w mig przypalimy jej rączki. Po paru minutach, nim kawa (wyselekcjonowana kawa waniliowa) się zagotuje, należy zabrać ją z palnika. Jeśli nieumyślnie zagotujemy kawę, nabierze nieprzyjemnego, kwaśnego posmaku, dlatego będziemy musieli zaparzyć ją jeszcze raz. Trzeba wspomnieć, że odróżnia się dwa warianty kawiarek. Pierwszy typ to kawiarki włoskie z aluminium. Z tego tworzywa powstała pierwsza kawiarka, jednakże aluminium ma zasadniczą wadę, a mianowicie nie może być używane na kuchenkach indukcyjnych. Drugim wariantem kawiarki są kawiarki ze stali. Tych artykułów można używać na wszelakiego rodzaju kuchenkach, dlatego są bardziej uniwersalne. Warto jest się nad nimi zastanowić, gdyż pozwalają na zrobienie kawy o równie przyjemnym aromacie, co w kawiarce aluminiowej. Kawiarki odróżniają się między sobą także ich wielkością – jeżeli pijemy kawę sami albo we dwoje, nie kupujmy takiej, w której przyrządzimy kilkanaście filiżanek, ponieważ nie umożliwiają zrobienia mniejszej ilości kawowego napoju.

Kawiarki włoskie zyskały już spore grono zwolenników, a nawet są konkurencją dla nowoczesnych ekspresów. Jeżeli ty także chcesz napić się doskonałej kawy oraz poczuć jej niezrównany aromat, powinieneś zdecydować się na odpowiednią kawiarkę. Z pewnością nie będziesz żałować nowego zakupu do kuchni, a budzenie się wcześnie rano będzie przyjemniejsze.