Posiadanie swojego samochodu to niewątpliwie ogromna wygoda w codziennym życiu

Jazda swoim samochodem to bez wątpienia ogromna wygoda w życiu codziennym. Ale będzie się to wiązać również z pewnymi obowiązkami, jakich nie można zaniedbywać gdyż konsekwencje tego będą bardzo przykre. Pierwszym z podstawowych obowiązków będzie przypilnowanie należytego stanu technicznego samochodu. Każdy pojazd żeby móc poruszać się po ulicach musi być sprawny technicznie, a jedynym potwierdzeniem tego jest wykonywane regularnie techniczne badanie.

samochód
Autor: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Poruszanie się niesprawnym samochodem jest po prostu niebezpieczna, naraża pasażerów, kierowcę i pozostałych członków ruchu na wypadek, a w razie kontroli policja może zatrzymać dowód rejestracyjny.

Kolejną sprawą, o której każdy z kierowców musi pamiętać, jest wymagane ubezpieczenie komunikacyjne. Zawiera się je na okres dwunastu miesięcy i po tym okresie, bez żadnych przerw musi być opłacona kolejna polisa. Za brak ubezpieczenia grożą kary finansowe jakie do niskich nie należą, ale bardzo duże problemy mogą się pojawić, kiedy kierujący spowoduje pojazdem bez ważnego ubezpieczenia kolizję lub (dalej) poważniejszy wypadek.

Komunikacyjne ubezpieczenia – – co prawda nie chronią przed kolizją czy uszkodzeniem auta, ponieważ najczęściej będzie to wina błędów człowieka albo zdarzeń losowych, lecz bardzo mogą się przydać w awaryjnych sytuacjach. Polisa OC chroni

samochód
Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com

ofiary wypadków, zapewniając naprawienie samochodu, ale również pomoc przy samym zdarzeniu. Żeby podróżowanie było bardziej bezpieczne należy zadbać także o zabezpieczenie sprawcy.

Tu doskonale mogą się sprawdzić ubezpieczenia AC, dzięki nim przy stłuczce z własnej winy otrzyma się jakieś odszkodowanie, lecz ich zakres obejmuje także dość często kradzież pojazdu lub zniszczenia na parkingu. Warto również pomyśleć o pakieclub (nasze linki)assistance, jego koszt jest niewielki, a korzyści mogą być bardzo duże. Takie ubezpieczenie gwarantuje bezpłatną pomoc w przypadku zepsuciu samochodu, braku paliwa lub zatrzaśnięcia kluczyków. Warto pamiętać o zakupie dobrej polisy, gdyż przez to nasze podróżowanie będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze.