Jakim sposobem zakupić odpowiedni sprzęt AGD do zabudowy?

Wybrać odpowiedni sprzęt agd do zabudowy to czasami nie lada trud. Przed kupnem ważne jest dokładne poznanie swoich potrzeb i możliwości. Ważne jest bowiem aby sprzęt agd do zabudowy był zakupem przemyślanym, aby służył Ci latami.

Sprzęt AGD
Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
W dzisiejszych czasach okap to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, podobnie jak chłodziarka czy piekarnik. Musi być nie tylko odpowiednio zainstalowany, ale również dobrany. W sklepie internetowym jest mnóstwo ofert producentów krajowych jak również zagranicznych. Produkty takie jak okapy wykonane są z przeróżnych tworzyw, dostępne w różnych barwach i kształtach.

Okap może pracować jako pochłaniacz lub wyciąg. Jako pochłaniacz nie jest podłączony do ciągu wentylacyjnego, pracuje wtedy w systemie zamkniętym. Wówczas zasysane powietrze przechodzi przez system filtrów zatrzymujących tłuszcze oraz substancje zapachowe, następnie już czyste powietrze wydmuchiwane jest z powrotem do kuchni. Okap może również pracować jako wyciąg. Jest wtedy podłączony do kanału wentylacyjnego. Ważne, że aby okap spełniał swoją funkcję, powinno się do pomieszczenia wprowadzić odpowiednią ilość świeżego powietrza. Z reguły wystarczy otworzenie okna czy drzwi.

Generalnie każdy okap, może pracować równie dobrze jako pochłaniacz lub jako wyciąg. Jak będzie zainstalowany, zależy to od Twoich własnych potrzeb i możliwości technicznych. Decyzja o wyborze nowej lodówki do zabudowy powinna być dobrze przemyślana.

Autor: Zelmer

Lodówka to sprzęt, który będzie nam służyć przez lata a więc decyzja o wyborze konkretnego modelu lodówki nie może być przypadkowa. Z początku należy sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Najważniejsze z nich to ile osób będzie korzystało z lodówki oraz ile masz miejsca w kuchni na nowy sprzęt. Ważny jest również tryb życia jaki prowadzą użytkownicy. Przede wszystkim czy jadają w domu czy też poza nim. Nie ma sensu kupować wielkiej chłodziarko-zamrażarki do małego aneksu kuchennego, z którego korzystają raptem dwie osoby. Aczkolwiek dla kilkuosobowej rodziny malutka lodówka bez zamrażalnika to za mało.

Jedne z najważniejszych rzeczy na które powinno się zwrócić uwagę przy wyborze lodówki to: pojemność, funkcja oddzielnych agregatów, klasa energetyczna, funkcja non frost, funkcja automatycznego odszraniania i automatyczne rozmrażanie, klasa oraz zdolność zamrażania, panel do sterowania na zewnątrz, wymiary chłodziarki i dodatkowe funkcje.

Jeśli nie znosisz widoku sterty brudnych garnków a ręczne zmywanie jest dla Ciebie udręką i stratą czasu i przy tym zależy Ci na oszczędności wody i energii, kupno taki jak zmywarka do zabudowy to słuszna decyzja.

Dobra zmywarka to nie są niepotrzebnie wydane pieniądze, a wręcz przeciwnie – duża oszczędność energii, wody, a przede wszystkim naszego czasu. Zmywarka jest dobrą inwestycją pieniędzy, która zwróci Ci się bardzo szybko w postaci niższych rachunków za wodę i prąd. Dużo mniejsze zużycie wody niż podczas ręcznego zmywania, w związku z tym mniejsze zużycie prądu. Nie wspominając już o zaoszczędzonym czasie, który możesz przeznaczyć na znacznie bardziej przyjemne zajęcia niż zmywanie naczyń w kuchni.

Autor: Mastercook

Produkty takie jak piekarnik do zabudowy oraz płyta kuchenna są bardzo popularne. kuchenki elektryczne do zabudowy można stosować w domach czy mieszkaniach, w których nie ma instalacji gazowej. Zyskują one swych zwolenników także dzięki różnorodnym funkcjom, jakie oferują, a również dlatego, że są bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymaniu niż kuchnie gazowe. Mówi się, że koszty przy używaniu kuchni elektrycznej są większe niż rachunki w przypadku kuchni gazowej. Generalnie tak jest, jednak, jeśli wybierze się odpowiednie urządzenie i przestrzega się zasad jego użytkowania, różnica ta staje się prawie niezauważalna.

Elektryczny piekarnik daje dużo więcej możliwości jak piekarnik gazowy. Firmy wyposażają piekarniki w wiele funkcji, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu kuchni. Najważniejsze funkcje piekarników elektrycznych to: grzałka dolna, grzałka górna. Obecność grzałki dolnej i grzałki górnej to funkcja pozwalająca na najbardziej tradycyjny (zobacz stylowe żyrandole do salonu) sposób pieczenia. Piekarnik nagrzewa się zarówno od dołu, jak i od góry, pozwala tym samym na równomierne pieczenie chleba, ciast czy wielu potraw. Kolejną funkcją jest termoobieg tzn. równomierna cyrkulacja gorącego powietrza. Piekarnik może dodatkowe funkcje jak opiekacz, grill. Ma wtedy możliwość opiekania i grillowania potraw takich jak ryby, mięso czy kiełbaski. Doskonale sprawdza się także w trakcie przyrządzania tostów i zapiekanek, jak również w fazie końcowej pieczenia np. pizzy. Funkcję opiekacza można ustawiać w połączeniu z grzałką górną, co przyspiesza pieczenie. Podczas zakupu kuchni elektrycznej powinno się zwrócić uwagę również na rozwiązania związane z bezpieczeństwem. Praktycznie każdy model ma podwójną lub potrójną szybę w drzwiczkach, dzięki której ich zewnętrzna strona nie nagrzewa się do zbyt wysokiej temperatury. W sklepie internetowym znajdziesz również urządzenia ze specjalną blokada przed dziećmi która uniemożliwia otwarcie drzwiczek. Może to być specjalna dźwignia lub odpowiedni sposób ustawienia rączki.

Minimalizm w kuchni
Autor: Franke
Źródło: Franke

Przy wyborze sprzętu takiego jak płyta plexi – stronę– kliknij, zobacz, sprawdź – indukcyjna czy płyta gazowa mamy wiele możliwości. Czeka nas kolejne podjęcie ważnej decyzji.

W kuchniach gazowo – elektrycznych płyta jest zazwyczaj tradycyjną płytą gazową, tak więc posiada jej wszystkie cechy. W przypadku płyt mieszanych w których jeden lub dwa palniki są zamienione na pola elektryczne, które mogą być ceramiczne lub żeliwne. Jest to dosyć wygodne rozwiązanie. Pozwala to na gotowanie zarówno na gazie jak i na płycie elektrycznej i zapobiega problemom z przygotowaniem posiłku, jeśli jedno ze źródeł zasilania zostanie nagle odcięte, np. podczas awarii.

Płyty elektryczne to zazwyczaj płyty ceramiczne, niezwykle rzadko są to płyty żeliwne.Powoli one wychodzą już z użycia w kuchniach. Podczas gotowania na płytach ceramicznych należy przestrzegać podstawowych zasad, a mianowicie dobrać zawsze rozmiar naczynia do wielkości palnika, a także używać naczyń z płaskim dnem. Zalecamy również wyłączać pole grzewcze chwilę przed końcem gotowania, gdyż utrzyma ono swą wysoką temperaturę. Stosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli na bardziej oszczędne użytkowanie kuchni.

Więcej na Domenie