Jakim sposobem poprawnie przyszykować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna często jest niesłychanie stresującym cyklem rekrutacji. To normalne, że każdy z nas chce wypaść na rozmowie rekrutacyjnej jak najlepiej, aczkolwiek nierzadko popełniamy wiele błędów, które powodują, że wypadamy niekorzystnie.

Wiele postaci nie – więcej i więcej – poświęca wystarczająco wiele czasu na wyborne przygotowanie się do rozmowy i przeanalizowanie możliwych pytań, jakie zdołają się na niej pojawić. A pytań takich jest całkiem dużo – zobacz więcej.

rozmowa kwalifikacyjna
Autor: WOCinTech Chat
Źródło: http://www.flickr.com

Na rozmowie kwalifikacyjnej mogą pojawić się zarówno te proste, jak również trudniejsze pytania. Jeżeli chodzi o pytania prostsze, to rekruterzy na ogół pytają o nasze doświadczenie, zainteresowania albo wykształcenie. Udzielenie odpowiedzi na te pytania naturalnie nie powinno wywoływać nam kłopotów. A na jakie trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej warto się przygotować? Do takich pytań może zaliczać się chociażby pytanie o nasze wady. Niestety nie możemy odpowiedzieć, iż wad nie mamy. Pożądane byłoby więc wymienić takie wady, jakie nie będą miały znaczącego wpływu na zdobycie posady, o jaką się staramy. Jeżeli w Twojej pracy nie jest potrzebna znajomość języków obcych, to zdołasz zakomunikować, że Twoją wadą jest słaba znajomość języków. Jeżeli na danym stanowisku nie potrzebne jest prawo jazdy – wypróbuj kwalifikacja wstępna Grójec- odsyłam do tego serwisu -, wtenczas możesz rzec, iż Twoją słabością jest jego brak. Wady, które nie będą przeszkadzać nam na konkretnym stanowisku z pewnością nie skreślą nas z danej posady. Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą okazać się dla jednakowo trudne?

Może Cię zainteresować –

Powinno się przygotować sobie właściwą odpowiedź na pytanie „Z jakiej przyczyny chce Pan/Pani pracować na tym stanowisku”. Nasza odpowiedź powinna być bystra i wyróżniać nas spośród innych kandydatów. Jeżeli chcemy zaznaczyć, że nasza obecność w firmie zdziała mnóstwo dobrego, to nie poprzestawajmy na jałowych frazesach, lecz dokładnie powiedzmy co zdołamy zmienić w przedsiębiorstwie i jakie pomysły zdołalibyśmy wykorzystać na jej usprawnienie. Z pewnością postawi nas to w niezwykle dobrym świetle.