Jakimi sposobami zmniejszyć płacone rachunki za energię gazową czyli zalety i wady zmiany dostarczyciela gazu.

Jednym z trzech podstawowych mediów, które są podłączane do większości mieszkań oraz domów, jest gaz. Wprawdzie spora część domowych gospodarstw zaczyna z niego rezygnować, ograniczając się do prądu oraz wody, ale w dalszym ciągu większość rodzin korzysta z niego. Do niedawna jeszcze wszyscy korzystający z tego medium musieli przyjąć zasady, jakie ustaliło PGNiG, jednak od pewnego czasu klienci mają możliwość związania się ze swoim dostawcą.

gas
Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna wybrana firma musi mieć umowę na dystrybucję gazu, jednak jest to całkowicie niezależny podmiot, który sam ustala ceny i zasady dostarczania. Niekiedy cenniki są zróżnicowane na pory doby, i w takich przypadkach dla pewnych osób zmiana może być bardzo opłacalna, choć tak naprawdę ceny dla klientów utrzymują się na podobnym poziomie (czytaj tu). Sama zmiana sprzedawcy gazu to nie jest trudna procedura, ponieważ wystarczy wypowiedzieć dotychczasową umowę i zawrzeć nową z nową firmą. Zmiana taka jest zupełnie darmowa, nie będzie się ponosić za to żadnych opłat, a także nie będzie powodować przerwy w dostarczaniu gazu lub konieczności przerabiania instalacji.

W praktyce, aby zmienić dostawcę gazu, najlepiej będzie upoważnić nowego sprzedawcę do wystąpienia w naszym imieniu. Wtedy całością spraw już on się zajmie, czyli wypowie umowę z obecnym i zapłaci kaucję która zagwarantuje ciągłe dostawy.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany artykuł, to kliknij na odsyłacz do www, który zaprowadzi Cię do wartościowej strony – ona dokładnie opisuje ten temat.

Sam proces przenosin trwa kilka tygodni, i po upływie tego czasu rozliczenia będą już dokonywane z nowym podmiotem. O ile oczywiście nowy sprzedawca będzie miał podpisaną kompleksową umowę na dostawy energii gazowej. W takim przypadku klient dostanie tylko jedną umowę, i za faktyczne zużycie i za dystrybucję. Jeżeli jednak taka umowa będzie obejmowała jedynie usługę sprzedaży, to trzeba będzie opłacać dwie faktury Mimo, że dzisiaj możliwości zmiany dostawcy są tak duże, to niewiele osób póki co się na to decyduje.

Gdy już przeczytasz ten tekst, to spojrzyj też na pokrewne wątki (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/uslugi-prawne), które mają równie interesujące dane – one niesamowicie Cię pochłoną.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to powinien dobrze sprawdzić taryfy i być może uda mu się znaleźć taką, która mu zmniejszy rachunki. Natomiast jeśli zmiana dostawcy nic nowego nie wniesie, to należy się porządnie zastanowić, czy warto się za to zabierać.